صفحه اول / علمی و پزشکی / وجود هزاران الماس در اتمسفر زحل و مشتری

وجود هزاران الماس در اتمسفر زحل و مشتری

وجود هزاران الماس در اتمسفر زحل و مشتری

دانشمندان ناسا اعلام کردند که با بررسی اتمسفر دوسیاره زحل و مشتری دریافته اند که میزان زیادی بلورهای الماس و سنگهای قیمتی وجود دارد.

وجود هزاران الماس در اتمسفر زحل و مشتری

به نقل از نشنال جئوگرافیک، بنا بر تحقیقات انجام شده حدود ۱۰ میلیون تن الماس در این دو سیاره وجود دارد.

به عقیده دانشمندان توفان های شدید زحل و وجود ذرات کربن بالا سبب تشکیل بلورهای الماس دراین سیارات شده است.

«کوئین باینز» دانشمند دانشگاه ویسکانسین آمریکا در این باره گفت:« ساختار فشار بالا در کنار دمای زیاد بر کربن موجود تاثیر گذاشته و باعث تشکیل الماس می شود.»

مشتری بزرگ ترین سیاره منظومه شمسی است و از نظر فاصله از خورشید پنجمین سیاره منظومه شمسی است. نوارهایی که سراسر عرض های جغرافیایی مشتری را فراگرفته و نیز یک نقطه قرمز بزرگ که درواقع توفان است، اشکال برجسته مشتری را تشکیل می دهند.

مشتری بیشتر از گاز تشکیل شده. این سیاره دو برابر گرمایی را که ازخورشید جذب می کند بازمی تاباند. مشتری همچنین یک حوزه مغناطیسی قوی دارد.

هنگامی که از زمین به مشتری نگاه می کنیم، این سیاره روشن تر از بیشتر ستارگان به نظر می آید. اگر از زمین نگاه کنیم، مشتری معمولاً بعد از ناهید دومین سیاره درخشان آسمان است.

مشتری یک توپ غول آسا از گاز، مایع با کمی (اگر نگوییم تقریباً هیچی) سطح خاکی است. به جایش سطح مشتری از ابرهای متراکم قرمز، قهوه ای، زرد، و سفید تشکیل شده. ابرها در مناطق روشنی به نام ناحیه (zone) قرار دارند و مناطق تاریک تر کمربندها هستند که به موازات استوا دور سیاره چرخیده اند.

این را هم ببینید

سن مناسب شروع ورزش کودک

قبل ۸ سالگی کلاس ورزشی ممنوع ، ورزش آمادگی جسمانی و اعتماد به نفس آن‌ها را بالا می‌برد، اما باخت در سنین پایین می‌تواند تاثیرات منفی روی روحیه بگذارد. بچه‌ها در هر سنی نمی‌توانند حرکات خاصی انجام بدهند.