تکم خوانی؛ نوروزخوانی اردبیل

تکم خوانی؛ نوروزخوانی اردبیل

هنگامی که برفها در سینه کوه ساوالان آب شده و رودها جاری می شوند صدای تکم و تکمچیها در شهر و روستا می پیچید که با زبان شیرین خود نوید آمدن بهار را سر می دهند و مردم را برای پاک کردن کینه از دلها دعوت می کنند.

ادامه مطلب

راهکارهای خانه تکانی

راهکارهای خانه تکانی

ایام خانه تکانی پیش از نوروز برای خیلی از خانم‌ها شروع شده و طی دو سه هفته آینده نیز ادامه دارد. با این حال کمتر کسی به این نکته توجه می‌کند که تمیز شدن خانه گرچه بسیار ضروری و لذتبخش است، اما نباید بهایش از دست رفتن سلامت بدن و بروز دردها و مشکلات استخوانی و عضلانی، پوستی و ریوی باشد.

ادامه مطلب

نمایشگاه صنایع دستی در نوروز ۹۶

نمایشگاه صنایع دستی در نوروز 96

نمایشگاه صنایع دستی در نوروز ۹۶  معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: هفت هزار غرفه عرضه صنایع دستی در نوروز ۱۳۹۶ در نقاط مختلف کشور برپا می شود. بهمن نامور مطلق درباره طرح های نوروزی معاونت صنایع دستی افزود: نوروزی که به ایرانیان ارث رسیده، …

ادامه مطلب

نان کدو حلوایی

نان کدو حلوایی

کدو حلوایی از آن دسته از خوراکی ها است که خیلی چیزها می شود با آن درست کرد. از سوپ و خورش گرفته تا نان کدو حلوایی. در این مطلب هم طرز تهیه نان کدو حلوایی را به شما آموزش می دهیم.

ادامه مطلب

نقش استرس در بروز دیابت

نقش استرس در بروز دیابت

هرگونه فشار جسمی و روانی که به بدن فرد وارد ‌شود، «استرس» نام دارد. عده‌ای هم استرس را نتیجه سازگاری بدن با عامل محرک می‌دانند. محرک به ۲ گروه بیرونی و درونی تقسیم می‌شود.

ادامه مطلب