باج افزار چیست؟

باج افزار چیست؟

باج افزار WannaCry نخستین بار در ماه مارس ظاهر شد، اما نسخه جدید آن از روز جمعه، حدود ۱۰۰ کشور جهان از جمله انگلیس، اسپانیا، آمریکا، آلمان، روسیه، فرانسه، هند، چین، تایوان و ژاپن را درگیر کرده است.

ادامه مطلب

کارگروه تخصصی پرنده نگری در کردستان راه اندازی شد

مراسم روز ملی پرنده نگری برگزار می شود

رئیس گروه توسعه گردشگری و بازاریابی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: کارگروه تخصصی پرنده نگری برای حفظ و صیانت از طبیعت و گونه های مختلف پرندگان و معرفی آنها آغاز بکار کرد.

ادامه مطلب

احوال و آثار میرزا رضا کلهر

احوال و آثار میرزارضا کلهر

میرزا محمدرضا کلهر در سال ۱۲۴۵ق همزمان با سلطنت فتحعلی‌شاه قاجار در کرمانشاه دیده به جهان گشود. پدرش محمدرحیم بیگ سردسته سواره فوج کلهر و برادرش نوروزعلی بیگ در میان ایل قائم‌مقام پدر بود که پس از هجرت به تهران، میرشکار دربار شد.

ادامه مطلب

سند ملی صنایع دستی ارائه می‌شود

تولید صنایع دستی در روستاهای موفق

معاون رئیس‌جمهور در نشستی با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با محوریت حوزه صنایع دستی، تأکید کرد: اگر بتوانیم فرصت‌ آشنایی با صنایع‌ دستی را برای کودکان فراهم کنیم، احساس بی‌هویتی در نسل آینده کمتر خواهد شد.

ادامه مطلب

صنایع دستی ایران ۴۰۰ هزارنفر شاغل دارد

تقویت و توسعه صنایع دستی ایران

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در زمان حاضر اطلاعات ۴۰۰ هزار نفر که در حوزه صنایع دستی اشتغال دارند در سامانه میراث فرهنگی به ثبت رسیده و تخمین زده می شود که به همین تعداد نیز فعالانی هستند که اطلاعاتشان ثبت نشده است.

ادامه مطلب

موزه میراث روستایی گیلان

موزه میراث روستایی گیلان

موزه میراث روستایی عبور از پیچ و خم جادهای سرسبز گیلان، هوای مطبوع و دل انگیز پیچیده در فضا، نم نم بارون و عطر دلاویزِ شالیزارها که هوش از سر آدم میبرد، یادآور بهشتِ گمشده ای در دلِ جنگل های گیلان است.

ادامه مطلب