صفحه اول / فرهنگی و هنری / صنایع دستی / ۱۵میلیون دلار صنایع دستی تهران صادر شد

۱۵میلیون دلار صنایع دستی تهران صادر شد

 در سه ماهه نخست امسال:
۱۵میلیون دلار صنایع دستی تهران صادر شد

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از صادرات ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری محصولات صنایع دستی خبر داد.

محمد انشایی گفت: صادرات صنایع دستی امسال به کشورهای آلمان، ارمنستان، ترکیه، آذربایجان، روسیه، هلند، فرانسه، ایتالیا، آفریقای جنوبی و کشورهای حوزه خلیج فارس بوده است.
وی اظهارداشت: سال گذشته ۶۲ میلیون دلار محصولات این استان صادر شد و پیش بینی می شود امسال ۷۵ میلیون دلار کالاهای نفیس و سنتی استان تهران صادر شود.

۱۵میلیون دلار صنایع دستی تهران صادر شد
به گفته معاون صنایع دستی استان تهران؛ شیشه های سنتی، چرم، زیور آلات، دست بافتها، معرق و منبت چوب، سنگ های تزیینی و البسه از جمله اجناس صادراتی بوده است.
انشایی همچنین در خصوص ارز حاصل از صادرات و فروش صنایع دستی گفت:: در تفاهم نامه رئیس سازمان میراث فرهنگی و بانک مرکزی این موضوع مورد رسیدگی قرار گرفته و از این پس صنتعگران می توانند ارز حاصله را نگه داری و یا در بازار آزاد بفروشند.
وی همچنین از برگزاری نمایشگاه آثار داری و بافت های سنتی در موزه فرش پایتخت خبر داد و گفت: این نمایشگاه از امروز به مدت یک هفته (۲۳ تا ۲۹ تیرماه) ادامه خواهد داشت و در نمایشگاه آثار و کلاس های رایگان آموزشی برای علاقه مندان در نظر گرفته شده است.
معاون صنایع دستی استان تهران با اشاره به اینکه در این طرح سه موزه رضا عباسی، فرش و آبگینه پذیرای این طرح است خاطر نشان کرد: هدف از این نمایشگاه آشنایی با نحوه فروش، بسته بندی، ترویج صنایع دستی و آشنایی شهروندان با آثار صنایع دستی نفیس است.
انشایی همچنین از مقدمات ایجاد نخستین بازار دائمی صنایع دستی استان تهران در منطقه جاجرود (روستای کمرد) خبر داد و گفت: این بازار با همکاری بخش خصوصی و اداره کل میراث فرهنگی استان در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع ایجاد می شود تا در رشته های رو به نابودی و ترویج فرهنگ بوم گردی احیا شود.

این را هم ببینید

بازارچه های صنایع دستی تهران در نوروز۹۶

دست واسطه ها را در فروش صنایع دستی کوتاه کنیم

معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به راه اندازی نمایشگاه های دائمی صنایع دستی، گفت: باید تلاش کنیم دست واسطه ها را از بازار فروش این محصولات کوتاه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 2 =