صفحه اول / فرهنگی و هنری / صنایع دستی / نمایشگاه صنایع دستی ۲۰۱۸ ایتالیا

نمایشگاه صنایع دستی ۲۰۱۸ ایتالیا

نمایشگاه صنایع دستی ۲۰۱۸ ایتالیا

 بزرگ‌ترین نمایشگاه صنایع‌دستی جهان با حضور ایران افتتاح شد
بیست‌و‌سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی و هدایای ایتالیا باعنوان آرتیجیانا، با حضور نمایندگان کشورمان در شهر میلان آغاز به کار کرد.

صنایع دستی

 به نقل از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری،این نمایشگاه  با حضور هنرمندان عرصه صنایع دستی و هنرهای سنتی یکصد کشور از پنج قاره جهان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر میلان افتتاح شد.

در این دوره از نمایشگاه آرتیجیانا، جمهوری اسلامی ایران در فضایی بالغ بر ۲۴۰ مترمربع با انواع محصولات صادراتی صنایع‌دستی در رشته‌های قلم‌زنی، فرش، گلیم، پته، ظروف سفالی، صنایع چرم، کیف، خاتم‌کاری، خراطی هنری روی چوب و سوغات ایرانی حضور دارد.

در غرفه ایران که کانون کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برپا کرده است، ۲۶ هنرمند حضور دارند و به صورت زنده به تولید آثار هنری کنده‌کاری روی چوب ‌و تخم شترمرغ، قلمزنی روی مس و خراطی چوب می‌پردازند.

حضور گروه موسیقی آیینی سماژین و اجرای موسیقی زنده سنتی، جلوه‌ای دیگر از هنر و فرهنگ ایرانی را به نمایش گذاشته و این اجراها مورد استقبال گروه کثیری از بازدیدکنندگان نمایشگاه قرار گرفته است.

این نمایشگاه یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های صنایع‌دستی جهان در قلب قاره اروپا است که هر ساله در آستانه جشن‌های کریسمس و سال نو میلادی، به مدت ۹ روز برپا می‌شود.

نمایشگاه آرتیجیانا ۲۰۱۸ روز ۱۸ آذر ۹۷ به کار خود خاتمه می‌دهد.
 

این را هم ببینید

بازارچه های صنایع دستی تهران در نوروز۹۶

دست واسطه ها را در فروش صنایع دستی کوتاه کنیم

معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به راه اندازی نمایشگاه های دائمی صنایع دستی، گفت: باید تلاش کنیم دست واسطه ها را از بازار فروش این محصولات کوتاه کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =