صفحه اول / فرهنگی و هنری / صنایع دستی / نمایشگاه صنایع دستی شیراز اسفند ۹۵

نمایشگاه صنایع دستی شیراز اسفند ۹۵

نمایشگاه صنایع دستی شیراز اسفند ۹۵
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی با حضور ۲۷ استان کشور در ارگ کریم خان شیراز برگزار می‌شود.

نمایشگاه_صنایع_دستی_شیراز

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری با اعلام زمان برگزاری نمایشگاه صنایع دستی کشور در ۲ تا ۶ اسفند ماه ۹۵ اظهار داشت: این نمایشگاه با همکاری اتحادیه صنایع دستی و شرکت ۲۷ استان کشور و ۲۱ شهرستان استان فارس  در ارگ کریم خان برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را شناخت، عرضه و فروش صنایع دستی دانست و گفت: در قالب طرح حمایتی مالی از هنرمندان صنایع دستی و همچنین در دسترس بودن ارگ کریم خان برای حضور هر چه بیشتر علاقه‌مندان، مکان مذکور بهترین پیشنهاد برای برگزاری این نمایشگاه است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس برخوردار بودن از موقعیت گردشگری داخلی و خارجی این مجموعه تاریخی، متناسب بودن فضا با صنایع دستی، نزدیکی به محل اقامت هنرمندان و جلوگیری از اتلاف وقت و ایجاد ترافیک را از دیگر مزایای این مکان برشمرد.

امیری خاطرنشان کرد: از ۲۰۰ رشته شناخته شده صنایع دستی در کشور، ۱۱۴ رشته آن در استان فارس فعال است که باید از این فضا و فرصت برای ارتقا جایگاه صنایع دستی استان بهره برد.

 مدیرکل میراث فرهنگی فارس از رایگان بودن بازدید از ارگ کریم خان در مدت زمان برگزاری نمایشگاه خبر داد.

 

این را هم ببینید

افزایش صادرات صنایع دستی کشور

صنایع دستی‌ را از بین نبریم

ما دو راه داریم؛ یا دنیا را با صنایع دستی ایرانی آذین کنیم یا بهشت کالاهای قاچاق شویم و آنقدر دست روی دست بگذاریم تا دستی دستی صنایع دستی‌مان از دست برود.