صفحه اول / ورزشی / مراسم افتتاحیه المپیک 2016

مراسم افتتاحیه المپیک 2016

مراسم افتتاحیه المپیک 2016

مراسم افتتاحیه المپیک 2016

 

مراسم افتتاحیه سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک تابستانی، 16 مرداد ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد شنبه به وقت ایران، در ورزشگاه ماراکانای شهرِ ریودوژانیرو برزیل آغاز شد.

 بر اساس زمان بندی کمیته برگزاری بازی ها، سهم کاروان ایران از پخش تلویزیونی در مراسم رژه تیم‌های شرکت کننده ، 20  ثانیه خواهد بود .
تعداد کشورهای حاضر در مراسم افتتاحیه 206 کشور است.
کارگردان مراسم افتتاحیه فرناندو میرلس، فیلم‌ساز و کارگردان برزیلی است.
تعداد تماشاگران تلویزیونی 3 میلیارد بیننده برآورد شده است.
در این دوره از بازی ها،  ده هزار ورزشکار در رشته های مختلف و در 33 ورزشگاه به رقابت می پردازند.
همچنین در این دوره 2 هزار و 488 مدال میان ورزشکاران توزیع خواهد شد.
این دوره از رقابت های المپیک 17 روز ادامه دارد.

المپیک_2016

 

در آغاز مسابقات فوتبال المپیک ریو هم ، بامداد امروز ، دیدار برزیلِ میزبان با آفریقای جنوبی و دانمارک با عراق ، بدون گل مساوی خاتمه یافت . نیجریه 5 به 4 ژاپن را شکست داد ، بازی سوئد با کلمبیا و آلمان با مکزیک 2-2 مساوی به پایان رسید،کره جنوبی 8 به صفر فیجی را درهم کوبید، پرتغال با 2 گل بر آرژانتین غلبه کرد و هُندوراس 3 به 2  از سد الجزایر گذشت.     
بر اساس اعلام رئیس کمیته المپیک روسیه ، کاروان این کشور با ۲۷۱ ورزشکار در المپیک ریو ، حضور خواهد یافت .
توماس باخ – رئیس کمیته بین المللی المپیک – آی او سی – گفت : نمونه های آزمایش دوپینگ در المپیکِ ریو تا ١٠ سال نگهداری میشود تا در صورت لزوم ، دوباره بررسی شوند .
و در حالیکه زمان اندکی به آغاز بازی‌ ها مانده ، آزمایش دوپینگ یکی از بوکسورهای تیم ایرلند ، مثبت شده و احتمال دارد وی از المپیک محروم شود . این آزمایش چند روز پیش از او گرفته شده است .

خبرهایی از کاروان ایران در المپیک ریو

زهرا نعمتی – پرچمدار کاروان ایران در المپیک ریو – در دور مقدماتی و تعیینِ رنکینگِ مسابقات تیراندازی با کمان ، امشب و ساعاتی پیش از مراسمِ افتتاحیه، به مصاف کی بو بائه از کره جنوبی می رود .
قرعه کشی رقابت های جودوی بازی های 2016 نیز برگزار شد و بر اساس برنامه، سعید ملایی در وزن منهای 81 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست به مصاف خاسان کالمورائف – قهرمان اروپا از روسیه می رود و جواد محجوب هم در وزن منهای 100 کیلوگرم در گام نخست با توما نیکوفوروف – دارنده نشان برنز جهان از بلژیک روبرو خواهد شد.
گروه دوم کاروان وزنه برداری کشورمان متشکل از سجاد انوشیروانی – سرمربی – کیانوش رستمی، سهراب مرادی و علی هاشمی – ملی پوشان دسته های 85 و 94 کیلوگرم – و شریف احمدی – ماساژور تیم ، راهی برزیل شد .
رقابت‌های شمشیربازی المپیک در اسلحه سابر هم قرعه کشی شد و مجتبی عابدینی و  علی پاکدامن – دو نماینده کشورمان – در نخستین مسابقه به ترتیب با حریفانی از اوکراین و آلمان روبرو می شوند .

منبع : شبکه خبر

این را هم ببینید

آیا با یوگا میتوان لاغر شد؟

آیا با یوگا میتوان لاغر شد؟

در هرحال هرگونه حرکات فیزیکی برای سلامتی و کاهش وزن بدن مفید است. یوگا ضمن این که منجر به تحرک شما می شود مزایای سلامتی همانند کاهش سطح چربی خون و بهبود خلق و خو را نیز به دنبال دارد