صفحه اول / گوهرشناسی / کارخانه‌ مشترک طلا در ایران و چین

کارخانه‌ مشترک طلا در ایران و چین

کارخانه‌ مشترک طلا در ایران و چین

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی عبادالله محمدولی در این باره اظهار کرد: در دیدار با هیات تجاری چین که به ایران سفر کرده‌اند در رابطه با فعالیت‌های مشترک مذاکراتی صورت گرفت و قرار شد این کشور در زمینه‌ ورود دستگاه‌ها و فناوری‌های جدید تراش سنگ‌های ارزشی با ما همکاری کند و در کوتاه‌ مدت قرار است در این زمینه اقداماتی صورت گیرد.

 

ساخت طلا و جواهر

 

عبادالله محمدولی گفت: کشور چین در بخش ذخایر طلا وضعیت مناسبی و معادن خوبی دارد و در زمینه‌ واردات مواد خام نیز صحبت‌هایی شد که بعد از انجام بررسی‌های لازم در قالب تفاهم‌نامه مشترکی این اقدامات آغاز می‌شود.

محمدولی همچنین سرمایه‌گذاری در بحث راه‌اندازی کارخانجات مشترک طلا در ایران و چین را از دیگر محورهای مورد بحث عنوان کرد و افزود: باید مقدمات این کار مورد بررسی قرار گیرد و تفاهمات لازم منعقد شود.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی با بیان این‌که در کشور برلیان و الماس نداریم، عنوان کرد: با توجه به این‌که چین دارای ذخایر طلای بسیاری است و در بخش زیورآلات بازار خوبی دارد بسیار مشتاق است در کارهای هنری و صنایع دستی با ما همکاری کند.

وی با بیان این‌که ساخت زیورآلات در کشور ما اشتغالزایی خوبی را ایجاد می‌کند و رویکرد مناسبی به همراه خواهد داشت، ادامه داد: هیات تجاری چین که به کشورمان سفر کردند کاتالوگ‌هایی از کارهای هنری چندین هزار سال قبل ایران به همراه داشتند که این موضوع نشان‌دهنده ارزرشمند بودن این هنر برای آن هاست و تمایل دارند در زمینه‌ زیورآلات سنتی با ما همکاری کنند و از تبحر کشور ما در این زمینه استفاده کنند.

محمد ولی در عین حال بیان کرد: بهتر است مسئولان مربوطه نیز نگاه حمایتی در زمینه‌ زیورآلات سنتی که تلفیقی از هنر و صنعت است داشته باشند تا بتوانیم اشتغال خوبی را در این زمینه ایجاد کنیم.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی گفت: با توجه به این‌که همه ساله در شانگهای چین نمایشگاهی برگزار می‌شود و با توجه به حضور قوی ایران در آن نمایشگاه، کشور چین با مباحث هنری و صنایع دستی ایران آشنا شده ‌و علاقه مند به همکاری مشترک با ایران شده است.

 

این را هم ببینید

یاقوت سیلان Ceylon Sapphire

یاقوت سیلان Ceylon Sapphire از معادن سری لانکا (از سیلان) آمده است. یاقوت سیلان یک سنگ طبیعی است. یاقوت سیلان مانند قطعات با کیفیت بالاتر یاقوت سرخ یا زمرد سبز ارزش و قیمت دارد.

یک نظر

  1. عالی بود سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =