صفحه اصلی / اخبار / درخشش یک الماس مصنوعی در آسمان شب

درخشش یک الماس مصنوعی در آسمان شب

 درخشش یک الماس مصنوعی در آسمان شب

یک الماس مصنوعی به طول ۱۰۰ فوت (۳۰٫۴۸ متر) در بخشی از یک پروژه جدید هنری قرار است آسمان شب را در سال ۲۰۱۸ نورانی کند.

درخشش یک الماس مصنوعی در آسمان شب

به مقل از روزنامه دیلی میل، این الماس مصنوعی که 'رفلکتور مداری' نام دارد در واقع یک 'مجسمه فضایی' است که از مواد سبک وزن مشابه 'مایلار' (Mylar) ساخته شده است.
قرار است این الماس در بخشی از یک پروژه هنری با همکاری موزه نوادا در آمریکا در سال ۲۰۱۸ با راکت SpaceX به فضا پرتاب شود؛ سازندگان آن می گویند زمانی که این الماس در ارتفاع ۳۵۰ مایلی بالای سطح زمین قرار گیرد، به طور خودکار باد می شود به طوری که با چشم غیرمسلح قابل رویت خواهد بود.
رفلکتور مداری ماهواره ای است که هیچ هدف تجاری، نظامی یا علمی ندارد؛ این ماهواره یک مجسمه عمومی خواهد بود که از روی زمین بدون استفاده از تلسکوپ قابل رویت است.
این الماس درون یک ساختار کوچک جعبه مانند معروف به CubeSat قرار می گیرد و سوار بر یک راکت به فضا پرتاب می شود، سپس زمانی که به ارتفاع ۳۵۰ مایلی (۵۷۵ کیلومتری) بالای سطح زمین می رسد، CubeSat باز می شود و مجسمه را رها می کند؛ در آن زمان این مجسمه شبیه یک بالون به طور خودکار باد می شود.
بازتاب نور خورشید به این مجسمه باعث قابل رویت شدن آن از روی زمین با چشم غیرمسلح می شود.

مطلب پیشنهادی

شرف الشمس ۱۹ فروردین سال ۹۶

شرف الشمس اسم سنگ نیست بلکه نوشته مقدسی است که با آداب ویژه در روز ۱۹ فروردین در ساعات خاصی روی سنگ عقیق نوشته می شود. در ادامه مطلب می خوانیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *