صفحه اصلی / اخبار / بزرگترین الماس جهان فروش نرفت

بزرگترین الماس جهان فروش نرفت

بزرگترین الماس جهان فروش نرفت

بزرگترین الماس برش‌نخورده جهان پس از تحسین‌ها و انتظارات فراوان،‌در نهایت در حراج بزرگ ساتبی با شکست مواجه شد و هیچ مشتری پیشنهادی بالاتر از قیمت پیشنهادی شرکت مالک الماس ارائه نداد و بزرگترین الماس جهان فروش نرفت.

 

بزرگترین الماس جهان فروش نرفت

 

اين الماس ۱۱۰۹ قيراطي سفيد نتوانست به حداقل قيمت تعيين شده توسط شركتي كه مالك آن است،‌ دست پيدا كند. شركت لوكارا كه اين سنگ ارزشمند را در ماه نوامبر سال گذشته استخراج كرد، حداقل قيمت آن را ۷۰ ميليون دلار تعيين كرده بود اما بيشترين قيمتي كه در حراجي بزرگ ساتبي براي الماس لاكارا پيشنهاد شد، ۶۱ ميليون دلار بود، يعني ۹ ميليون دلار كمتر از حداقل پيشنهادي شركت مالك.

اين الماس كه از معدني در بوتسوانا استخراج شده‌است، بزرگترين الماس كشف شده در آفريقاي جنوبي و بزرگترين الماس كشف شده طي ۱۰۰ سال گذشته در جهان به شمار مي‌رود و بزرگي آن به اندازه يك توپ تنيس است. گفته مي شود اين تكه سنگ درخشان قدمتي درحدود سه ميليارد سال دارد.

بزرگترین الماس جهان فروش نرفت

 

ویلیام لمب، مدیر عامل شرکت لوکارا دایموند (Lucara Diamond) کانادا، قبلا کشف بزرگ ترین الماس قرن که بعد از الماس کولینان دومین الماس بزرگ جهان است را استثنایی و فراتر از انتظار توصیف کرده بود.

وی معتقد است: کشف بزرگ‌ترین الماس قرن به وزن ۱۱۱۱ قیراط برای شرکتش بسیار ارزشمند است.

با این حال فایننشال تایمز معتقد است در حال حاضر صنعت الماس خیلی آشفته است چون تعداد و وزن الماس‌های کشف شده به هیچ وجه پاسخگوی نیاز بازار نیست.

مطلب پیشنهادی

دومین الماس بزرگ صورتی جهان فروخته شد

دومین الماس بزرگ صورتی جهان فروخته شد

یکی از چشمگیرترین قطعه الماس‌های صورتی در حراج کریستی سوییس به قیمت ۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار یورو فروخته شد. فروش این قطعه که دومین الماس بزرگ صورتی جهان است تنها سه و نیم دقیقه طول کشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *