صفحه اول / اخبار / الماس ستاره بخت ۶۳ ملیون دلار فروخته شد

الماس ستاره بخت ۶۳ ملیون دلار فروخته شد

الماس ستاره بخت ۶۳ ملیون دلار فروخته شد

شرکت کانادایی لوکارا (Lucaraالماس ستاره بخت (The Constellation) که یکی از بزرگ‌ترین الماس‌های خود را در حراجی ساوتبیز به قیمت ۶۳ میلیون دلار به فروش رساند.

 

الماس ستاره بخت 63 ملیون دلار فروخته شد

 

این الماس بزرگ که الماس ستاره بخت (The Constellation) نام دارد، ۸۱۳ قیراط وزن داشته و از معادن الماس کشور آفریقایی بوتسوانا استخراج شده است.

ویلیام بره مدیر اجرایی شرکت لوکارابا اعلام این خبر افزود: معدن بوتسوانا بزرگترین معدن تولید و استخراج الماس در جهان است، همین موضوع بوتوانا را به یک قطب تجاری الماس تبدیل کرده است.

وی خاطر نشان کرد: با فروش این الماس سهام شرکت رشد بسیار خوبی داشته و سود به دست آمده از این فروش باعث ارتقاع شرکت لوکارا می شود.

وی گفت: شرکت بین‌المللی نمسیس (Nemesis) در دبی الماس ستاره بخت که ‌تراش‌نخورده و کمی کوچک‌تر از توپ تنیس است را به قیمت ۶۳ میلیون دلار خریداری کرده است. بهای این الماس رکوردی جدید در فروش سنگ‌های قیمتی به‌جا گذاشته است.

 

"ستاره بخت" (The Constellation)

گفتنی است: بزرگ‌ترین الماس جهان "ستاره آفریقا " با ۳۱۰۶ قیراط است که در سال ۱۹۰۵ در آفریقای جنوبی کشف شد و در حال حاضر زینت‌بخش تاج سلطنتی انگلیس است.

منبع: لوکارا

این را هم ببینید

اولین بورس تجارت الماس جهان

اولین بورس تجارت الماس در هند آغاز به کار کرد؛ انتظار می‌رود این بورس محدوده قیمت قطعی‌ برای هزاران تاجر الماس هند به وجود آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *