صفحه اصلی / اخبار / الماس ستاره بخت ۶۳ ملیون دلار فروخته شد

الماس ستاره بخت ۶۳ ملیون دلار فروخته شد

الماس ستاره بخت ۶۳ ملیون دلار فروخته شد

شرکت کانادایی لوکارا (Lucara) الماس ستاره بخت (The Constellation) که یکی از بزرگ‌ترین الماس‌های خود را در حراجی ساوتبیز به قیمت ۶۳ میلیون دلار به فروش رساند.

 

الماس ستاره بخت 63 ملیون دلار فروخته شد

 

این الماس بزرگ که الماس ستاره بخت (The Constellation) نام دارد، ۸۱۳ قیراط وزن داشته و از معادن الماس کشور آفریقایی بوتسوانا استخراج شده است.

ویلیام بره مدیر اجرایی شرکت لوکارابا اعلام این خبر افزود: معدن بوتسوانا بزرگترین معدن تولید و استخراج الماس در جهان است، همین موضوع بوتوانا را به یک قطب تجاری الماس تبدیل کرده است.

وی خاطر نشان کرد: با فروش این الماس سهام شرکت رشد بسیار خوبی داشته و سود به دست آمده از این فروش باعث ارتقاع شرکت لوکارا می شود.

وی گفت: شرکت بین‌المللی نمسیس (Nemesis) در دبی الماس ستاره بخت که ‌تراش‌نخورده و کمی کوچک‌تر از توپ تنیس است را به قیمت ۶۳ میلیون دلار خریداری کرده است. بهای این الماس رکوردی جدید در فروش سنگ‌های قیمتی به‌جا گذاشته است.

 

"ستاره بخت" (The Constellation)

گفتنی است: بزرگ‌ترین الماس جهان "ستاره آفریقا " با ۳۱۰۶ قیراط است که در سال ۱۹۰۵ در آفریقای جنوبی کشف شد و در حال حاضر زینت‌بخش تاج سلطنتی انگلیس است.

منبع: لوکارا

مطلب پیشنهادی

جواهر مورد علاقه فتحعلی شاه قاجار

جواهر مورد علاقه فتحعلی شاه قاجار

فتحعلی شاه قاجار نیز همانند بسیاری از دیگر شاهان، مالک جواهرات گرانبهای بسیاری بود که از آن جمله می توان به تاج مشهور کیانی و شمشیر زمردنشان و محبوب وی اشاره کرد.در ادامه مطلب می خوانیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *