صفحه اول / فرهنگی و هنری / صنایع دستی / نمایشگاه صنایع دستی اقوام ایرانی در سنندج

نمایشگاه صنایع دستی اقوام ایرانی در سنندج

 نمایشگاه صنایع دستی اقوام ایرانی در سنندج گشایش یافت

 نمایشگاه تخصصی صنایع دستی از جمله برنامه های حاشیه ایی سومین جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی عصر شنبه با حضور جمعی از مسئولان کردستان در موزه مردم شناسی خانه کُرد سنندج گشایش یافت.

 نمایشگاه صنایع دستی اقوام ایرانی در سنندج

 در آیین افتتاحیه این نمایشگاه حسین خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، زارعی فرماندار سنندج، جمعی دیگر از مسئولان و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.
مسئول برگزاری این نمایشگاه در آیین گشایش اظهار داشت: این نمایشگاه در ۳۵ غرفه و با حضور هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع دستی از ۲۲ استان کشور بر پا شده است.
توفیق شریعتی افزود: از جمله غرفه داران حاضر در این نمایشگاه، هنرمندانی از روستای جهانی صنایع دستی کلپورگان سیستان و بلوچستان و پنج شهر جهانی صنایع دستی مریوان، تبریز، اصفهان، لاله جین و سیرجان هستند.
وی با بیان اینکه تلاش شده از همه اقوام و فرهنگ های کشور در این نمایشگاه حضور داشته باشند، یادآور شد: هنرمندان کردستانی هم در قالب ۱۲ غرفه در این نمایشگاه آثار خود را به نمایش می گذارند.
به گزارش ایرنا، سومین دوره نمایشگاه صنایع دستی جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی با همت اتحادیه تعاونی های صنایع دستی سنندج از ۲ تا ۴ تیر ماه در موزه مردم شناسی خانه کرد سنندج پذیرای علاقمندان است.
سومین جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی روز شنبه دوم تا دوشنبه چهارم تیر ماه نیز با اجرای گروه های موسیقی در مجتمع فرهنگی و هنری فجر در سنندج در حال برگزاری است.
سنندج با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت به عنوان پایتخت جهانی دف معرفی شده و هنرمندان برجسته ای از جمله عندلیبی ها و کامکارها را به جامعه هنری ایران تقدیم کرده است.

منبع: ایرنا

این را هم ببینید

رویداد ملی شتاب‌دهی در شبکه‌سازی صنایع دستی

۱۲ و ۱۳ شهریور ۹۷ هم زمان با پانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته و نهمین نمایشگاه صنایع دستی ایران، رویداد ملی شتاب دهی در شبکه‌سازی صنایع دستی و سوغات مشهدبرگزار می‌‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + دوازده =