صفحه اول / اقتصاد و تجارت / نمایشگاه و سمینار / نمایشگاه صلح در قاب نقاشی در فرهنگسرای شفق

نمایشگاه صلح در قاب نقاشی در فرهنگسرای شفق

 نمایشگاه «صلح در قاب نقاشی» در فرهنگسرای شفق گشایش یافت

نمایشگاه «صلح در قاب نقاشی» آثاری از کودکان و نوجوانان به مناسبت روز جهانی صلح در نگارخانه فرهنگسرای شفق گشایش یافت.
 

 نمایشگاه صلح در قاب نقاشی در فرهنگسرای شفق


روز ۲۱ سپتامبر (مصادف با ۳۰ شهریورماه) در راستای برقراری صلح، امنیت و حقوق برابر ملت ها، از سوی سازمان ملل متحد، روز جهانی صلح نامگذاری شده است.
به گزارش ایرنا، آیین گشایش نمایشگاه «صلح در قاب نقاشی» عصر امروز با حضور حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، فریدون فربد دبیر جشنواره «هنر برای صلح»، فرشید یزدانی مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق کودکان، الهه خوشنویس عضو هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان و جمعی از مسئولان فرهنگی برگزار شد.
این نمایشگاه همه ساله به مناسبت روز جهانی صلح با موضوع «صلح جهانی، شایسته همه کودکان است» برگزار می شود که امسال این نمایشگاه با شعار «صلح، آب، امید و نشاط» برپا شد.
در نمایشگاه «صلح در قاب نقاشی» بیش از ۲۷ اثر با تکنیک گواش در ابعاد ۱۰۰ در ۱۰۰ و ۵۰ در ۷۰ بر روی بوم بر مبنای اصول مفاد پیمان ‌نامه جهانی حقوق کودکان به نمایش گذاشته شده است.
با توجه به اینکه کودکان و نوجوانان در این نمایشگاه مفاهیم متنوعی از واژه صلح را به تصویر کشیده اند، ماده ۲۹ پیمان ‌نامه حقوق کودکان در این آثار به‌ طور خاص دیده می ‌شود.
هدف از برگزاری این نمایشگاه، تمرین کودکان برای مشارکت، استقلال فکری، احساس امنیت و ترغیب کودکان به آموزش مفاد پیمان نامه حقوق کودکان است.
در آیین گشایش نمایشگاه «صلح در قاب نقاشی» کودکان و نوجوانان ماده های سه، ۱۷، ۱۹، ۲۲، ۲۳، ۲۴، ۲۸، ۲۹، ۳۰ و ۳۱ مفاد پیمان نامه حقوق کودکان را قرائت کردند.
لیلا کعبی سرپرست هنری نمایشگاه «صلح در قاب نقاشی» پایه گذار آموزش نقاشی بر مبنای اصول مفاد پیمان نامه حقوق کودکان است.
وی درباره این نمایشگاه اظهارداشت: امسال همچون سال‌ های گذشته انجمن حمایت از حقوق کودکان با مشارکت فرهنگسرای شفق نمایشگاه نقاشی صلح جهانی شایسته همه کودکان است را به مدت یک روز با شعار «صلح، آب، امید و نشاط» برپا کرده است.
کعبی گفت: به همت و دعوت انجمن حمایت از حقوق کودکان از موسسه نوید زندگی کودکان کار کوشا و انجمن دوستداران کودکان پویش، ۲ اثر گروهی به ابعاد ۱۰۰ در ۱۰۰ در کنار ۲ اثر گروهی با همان ابعاد از خانه کودک شوش، هشت اثر از دفتر مرکزی انجمن حمایت از حقوق کودکان و ۲۳ اثر از فرهنگسرای شفق به نمایش گذاشته شده است.
نمایشگاه «صلح در قاب نقاشی» تا دوم مهرماه از ساعت ۹ تا ۲۰ در فرهنگسرای شفق واقع در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی(یوسف آباد)، خیابان ۲۱، بوستان شفق میزبان علاقه مندان است.

این را هم ببینید

نمایشگاه قرآن ۹۷

تعویض قرآن‌های مستعمل با نو در نمایشگاه قرآن ۹۷

در ­غرفه تعویض قرآن‌های مستعمل با نو نمایشگاه قرآن به مراجعه کنندگان، قرآن جدید هدیه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شش =