صفحه اول / فرهنگی و هنری / صنایع دستی / صنایع دستی ایران ظرفیت های ویژه ای برای رشد اقتصادی دارد

صنایع دستی ایران ظرفیت های ویژه ای برای رشد اقتصادی دارد

صنایع دستی ایران ظرفیت های ویژه ای برای رشد اقتصادی دارد

   رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران صنایع دستی منحصر به فردی دارد و می توان از آن برای رشد اقتصادی تولیدکنندگان و کشور بهره گرفت.
 صنایع دستی ایران ظرفیت های ویژه ای برای رشد اقتصادی دارد

علی وقفچی افزود: متاسفانه نتوانسته ایم آنگونه که باید از ظرفیت های گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی در سطح کشور استفاده و آن را حداقل برای خود ملت ایران معرفی کنیم.
وی یادآورشد: موضوع اقتصادی بودن هر نوع فعالیتی امروز در جهان مطرح است و به حتم تولید صنایع دستی هم خارج از این موضوع نیست.
وقفچی اظهار کرد: موضوع صنایع دستی از مواردی است که می توان برای تولید ملی بر روی آن تمرکز و تبلیغ کرد.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: به هر میزان که بتوان صنایع دستی را به شکل انحصاری تولید کرد به همان میزان هم علاوه بر انتقال دانش و فرهنگ تولید آن، هویت یک کشور در بعد اقتصادی مطرح می شود.
وی خاطرنشان کرد: برخی استان ها ظرفیت بالایی برای معرفی به عنوان شهرهای ملی صنایع دستی دارند و زنجان هم در جمع این استان ها قرار می گیرد.
وقفچی با بیان اینکه زنجان در زمینه میراث فرهنگی، صنایع دستی و کشاورزی ظرفیت های منحصر به فردی دارد، ادامه داد: امروز برای معرفی زنجان به عنوان شهر ملی ملیله تلاش می شود و این موضوع گام نخست تبدیل شدن آن به شهر جهانی ملیله به شمار می آید.
رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی گفت: زنجان حتی در بخش کشاورزی هم ظرفیت های قابل توجهی دارد و می تواند به عنوان یکی از مراکز گردشگری کشاورزی و روستایی مطرح شود.
زنجان با بیش از ۲۰۰ ملیله کار که ماهانه هر کدام بین یک تا ۱٫۵کیلوگرم انواع محصولات ملیله تولید می کنند، در شورای راهبری شهرها و روستاهای ملی و جهانی صنایع دستی به عنوان شهر ملی ملیله ثبت و شناخته می شود.

منبع: ایرنا

این را هم ببینید

هنر سیاه چادر بافی از صنایع دستی زنان عشایر لرستان

دست ساخته‌هایی برگرفته از فرهنگ بومی و معنوی ایلام

دست ساخته‌هایی برگرفته از فرهنگ بومی و معنوی استان ایلام، آثاری هنری حاصل مهارت و ذوق و بینش صنعتگران هنرمند ایلامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + سه =