صفحه اول / فرهنگی و هنری / صنایع دستی / دست واسطه ها را در فروش صنایع دستی کوتاه کنیم

دست واسطه ها را در فروش صنایع دستی کوتاه کنیم

معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی:
دست واسطه ها را در فروش صنایع دستی کوتاه کنیم

معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به راه اندازی نمایشگاه های دائمی صنایع دستی، گفت: باید تلاش کنیم دست واسطه ها را از بازار فروش این محصولات کوتاه کنیم.

صنایع دستی کُردستان

سید مجتبی علوی مقدم در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های فنی و حرفه ای مرکز خواهران بیرجند با ابراز خرسندی از برپایی این نمایشگاه در جهت معرفی رشته های مختلف که سبب کارآفرینی می شود، اظهار داشت: پیشنهاد می شود کارهای بسیار زیبا و هنرمندانه این نمایشگاه به صورت یک پکیج در اختیار مسئولان قرار بگیرد، تا بتوانیم در جلسات تهران و یا خارج کشور این توانمندی ها را معرفی کنیم.


وی با اشاره به این که می توانیم در کنار جلسات کاری که داریم به عنوان استعدادها و توانمندی های استانمان این قابلیت ها را به سایر استان ها و یا مناطق مختلف خارج کشور نشان دهیم، تاکید کرد: به طور قطع در سایت ها اطلاعات کامل این توانمندی ها و استعداد ها وجود دارد، اما اینکه به صورت یک سی دی یا فلش در اختیار ما قرار بگیرد، می تواند در بازار یابی و استعدادیابی هم استانی هایمان به خصوص خواهران توانمند نقش بسیار مهمی داشته باشد.

علوی مقدم با توجه به اینکه این محصولات دست ساز و منحصر به فرد است، افزود: کار خلاقانه و تبحر استادانه زنان استان در این مرکز آموزش این وظیفه را برای مسئولان دو چندان می کند تا برای بازاریابی برنامه ریزی مدون تری بشود.

وی یادآور شد: از آنجایی که سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی  بخش بازاریابی دارند این مهم را باید با جدیت بیشتری پیگیری کند.

معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این که حیف است درآمد دسترنج این هنرجویان توسط واسطه ها کاهش یابد، ادامه داد: بر این اساس اگر بتوانیم بازار های هدف را به مراکز تولید وصل کنیم به طور قطع بخش مهمی از این سود در قسمت تولید و فراوری قرار می گیرد و دست واسطه ها از این بازار کوتاه می شود.

علوی مقدم از پیشنهاد یک نمایشگاه دائمی صنایع دستی در تهران خبر داد و گفت: از دوستانی که با آنها در ارتباط بودیم درخواست کرده ایم یک غرفه مناسب در برج میلاد در نظر گرفته شود که از چهار طرف چیدمان صنایع دستی خراسان جنوبی را داشته باشد.

وی درباره موضوعی که جدیدا توسط شهرداری بیرجند درباره تجاری شدن پروانه مراکز آموزش فنی و حرفه ای خصوصی شهر بیرجند مطرح شده است، گفت: اگر این مراکز تنها کار آموزشی انجام می دهند تجاری محسوب نمی شوند، اما اگر مرکز به سمت فروش و بازاریابی برود، به طور قطع تجاری محسوب می شود.

معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: باید آن بخش هایی که صرفا آموزشی است، کار خود را در همان جهت آموزشی بودن ادامه دهد با این وجود اگر نیاز به گفت و گو و جلسه ای با شهردار بیرجند و مدیرکل فنی و جرفه ای در این مورد باشد، آماده همکاری در این زمینه هستیم.

منبع: مهر

این را هم ببینید

هنر سیاه چادر بافی از صنایع دستی زنان عشایر لرستان

دست ساخته‌هایی برگرفته از فرهنگ بومی و معنوی ایلام

دست ساخته‌هایی برگرفته از فرهنگ بومی و معنوی استان ایلام، آثاری هنری حاصل مهارت و ذوق و بینش صنعتگران هنرمند ایلامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =