صفحه اول / علمی و پزشکی / طب سنتی / درمان آفتاب سوختگی با سیب زمینی

درمان آفتاب سوختگی با سیب زمینی

درمان آفتاب سوختگی با سیب زمینی

در فصل گرما و تابستان امکان آفتاب سوختگی و التهاب پوست چندین برابر افزایش می یابد که ضرورت دارد در اسرع وقت نسبت به درمان آن اقدام گردد. در این مطلب یک راه بسیار آسان و کارآمد را ارائه می نماییم.

درمان آفتاب سوختگی با سیب زمینی

برای این که در روزهای گرم سال از آفتاب سوختگی در امان بمانید باید از معجزه‌های طبیعت برای درمان این مشکل آگاه باشید. یکی از ساده‌ترین شیوه‌های درمان آفتاب سوختگی‌ در خانه استفاده از ماسک سیب‌زمینی است که تاثیر زیادی در کاهش میزان حرارت و پیشگیری از آفتاب‌سوختگی دارد. شما می‌توانید سیب زمینی را رنده کنید و روی نقاطی که دچار آفتاب سوختگی شده‌اند قرار دهید.

استفاده از ژل گیاه آلوئه‌ورا نیز بسیار موثر است. برای این منظور، این ژل را از دیواره‌ی مرکزی گیاه خارج کنید و آن را روی سطح آفتاب سوخته بمالید. پس از مدتی که ژل روی پوست خشک شد آن را با آب ولرم بشویید. باید دقت کنید، هنگام مالش این ژل بیش ‌از حد فشار به پوست دست وارد نکنید. علاوه‌بر این شیوه، کمپرس آب سرد نیز در درمان و تسکین آفتاب سوختگی‌ موثر است. یادتان باشد هرچه سریع‌تر از این مواد استفاده کنید، پوست بهتر درمان و از بروز درد و خارش در بدن پیشگیری می‌شود.

در طب سنتی ایران برای پیشگیری از آفتاب‌سوختگی توصیه‌ها و رژیم غذایی ویژه‌ای نیز ارائه شده است. درمانگران این طب به بیماران خود توصیه می‌کنند، در فصل تابستان از مصرف غذاها و مواد خوراکی گرم مزاج پرهیز کنند زیرا مصرف این غذاها موجب افزایش حرارت خون می‌شود. این افزایش حرارت درونی در کنار حرارت و نوری که از سوی خورشید به بدن تابیده می‌شود، چندبرابر شده و زمینه‌ی آفتاب‌سوختگی در بدن را به وجود می‌آورد.

این را هم ببینید

کارگاه آموزشی طراحی کسب و کار در گیاهان دارویی

مصونیت از سرماخوردگی با گیاهان دارویی

زیرفون که در کتب سنتی با نام زیرفون و زیزفون آمده‌است گیاهی است از خانواده‌ی Tiliaceae، دارای گونه‌های متعدد که در اروپا و بخصوص در فرانسه و در امریکا و تعدادی از گونه‌های آن نیز در جنگل‌های شمال ایران می‌رویند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =