صفحه اول / سبک زندگی / حقایق جالب درباره عطر

حقایق جالب درباره عطر

حقایق جالب درباره عطر
عنبر یکی از با ارزش‌ترین مواد اولیه در ساخت عطر است. به عنوان یک ماده خوشبو با رایحه شیرین که تداعی کننده اقیانوس است و از محتویات معده نهنگ عنبر به دست می‌آید. امروزه عطرهایی مثل Dolce & Gabbana شامل نسخه‌های مصنوعی از این ماده نادر هستند.

حقایق جالب درباره عطر

هنر ساخت عطر به دوران مصر باستان برمی‌گردد و تحولات بسیار جالبی درگذر زمان در زمینه ساخت آن به وجود آمده است. در اینجا ۷ حقیقت دور از ذهن درباره‌ی عطر که نمی‌دانستید را برای شما بر ملا کرده‌ایم. این مطلب را بخوانید.

۱. آغاز عجیب و غریب: عنبر یکی از با ارزش‌ترین مواد اولیه در ساخت عطر است. به عنوان یک ماده خوشبو با رایحه شیرین که تداعی کننده اقیانوس است و از محتویات معده نهنگ عنبر به دست می‌آید. امروزه عطرهایی مثل Dolce & Gabbana شامل نسخه‌های مصنوعی از این ماده نادر هستند.

۲. شما عطر را درست اسپری نمی‌کنید: موهای شما -نه پوست- بهترین مکان برای اسپری کردن عطر است. به خاطر اینکه چربی موجود در موها می‌تواند عطر را مدت زمان بیشتری روی خودش نگه دارد. چون اکثرا در حال حرکت هستید به همین دلیل می‌تواند باعث پراکنده شدن بیشتر عطر شود.

۳. بینی شما ممکن است متوجه نشود: ظاهرا بینی شما به عطری که دائما استفاده می‌کنید عادت می‌کند و بعد از مدتی دیگر آن را حس نمی‌کند و فقط وقتی که برای بارهای اول از آن استفاده می‌کنید یا وقتی که خیلی به بوی آن دقیق می‌شوید می‌تواند آن را حس کند نکته‌ای که اینجا حائز اهمیت است این است که محیط‌های غیر ضروری از عطرتان استفاده نکنید.

۴. آیا می‌دانستید که مشک، ماده‌ی قرمز قهوه‌ای فوق العاده خوشبو از ناف آهوی نر ترشح شده؟ از آنجا که برای تهیه آن باید یک حیوان در معرض انقراض کشته شود امروزه به ندرت برای ساخت عطر از آن استفاده می‌شود و به جای آن از مواد شبیه مشک یا مواد اولیه مصنوعی استفاده می‌شود.

۵. رایحه گل یاس: که در بسیاری از عطرها به کار می‌رود در واقع ترکیبی از ماده‌ای به نام ایندول است که از قطران ذغال سنگ مشتق شده است. و هنگامی که در یک غلظت پایین استفاده می‌شود بوی شیرین و بوی گل می‌دهد به خاطر همین تداعی کننده بوی گل یاس است.

۶. bacon lover: اگر که می‌خواهید از صبحانه‌ای که می‌خورید لذت بیشتری ببرید این عطر را استفاده کنید. در سال ۱۹۲۰ توسط یک قصاب پاریسی که متوجه شد جوهر بیکن می‌تواند بهبود چشمگیری برخلق و خوی مشتریانش داشته، مورد استفاده قرار گرفت.

۷. رایحه گران: گران‌ترین عطر جهان Clive Christian است که قیمت آن ۲۱۵،۰۰۰ دلار برای ۱۶٫۹ اونس است. آن در یک بطری کریستال طلا کاری شده و الماس پنج قیراط نگه داری می‌شود.

منبع:پارسینه

این را هم ببینید

خورش سیب سرخ

خورش سیب سرخ

استفاده از این غذا به عنوان پاک‌کننده‌ی روده‌ها از سموم بلغمی مورد تأیید و تأکید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 1 =