صفحه اول / فرهنگی و هنری / صنایع دستی / هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی فارس افتتاح شد

هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی فارس افتتاح شد

هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی فارس در ارگ کریم خانی شیراز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در نمایشگاه هشتم 120 غرفه نمایشگاهی تولیدات و سازه های هنرمندان سراسر کشور به نمایش در می آیددر این نمایشگاه هنرمندان 29 شهرستان فارس و 26 استان کشور در این نمایشگاه حضور دارند .

هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی فارس افتتاح شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از احیا و رونمایی ۴ هنر منسوخ شده استان فارس در هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خبر داد

مصیب امیری در مراسم افتتاح هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی از حضور 28 استان در این نمایشگاه خبر داد و اظهار داشت: این نمایشگاه از 17 تا 21  در ارگ کریم خان زند دایر است و 4 هنر منسوخ شده استان فارس در این نمایشگاه احیا و رونمایی می‌شود.
وی با بیان اینکه یکی از فرصت‌های ایجاد شده در این نمایشگاه احیا هنرهای منسوخ شده است گفت: در این نمایشگاه هنرهای شیشه میمند و سفال و سرامیک استهبان احیا و رونمایی می‌شود.
امیری با بیان اینکه با توجه به ایام حضور گردشگران خارجی این نمایشگاه فرصتی برای عرضه محصولات است، گفت: علاوه بر هنرمندان داخلی یک گروه هم از کشور تونس برای ارزیابی در این نمایشگاه حضور دارند
مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس افزود: بیش از 150 غرفه در نمایشگاه برپا است و علاوه بر غرفه‌های فروش در رشته‌های قلمزنی و خاتم کارگاه‌های عملی برپا شده تا مخاطبان از نزدیک با تولید صنایع دستی آشنا شوند.

هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی فارس افتتاح شد

این نمایشگاه در ارگ کریم خانی شیراز از 17 اسفندماه به مدت 5 روز  برپا است
بنابراین گزارش هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی فارس از ساعت 9 صبح تا 9 شب پذیرای گردشگران و علاقمندان می باشد

 

این را هم ببینید

بازارچه های صنایع دستی تهران در نوروز۹۶

دست واسطه ها را در فروش صنایع دستی کوتاه کنیم

معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به راه اندازی نمایشگاه های دائمی صنایع دستی، گفت: باید تلاش کنیم دست واسطه ها را از بازار فروش این محصولات کوتاه کنیم.