صفحه اول / اقتصاد و تجارت / نمایشگاه و سمینار / نمایشگاه کُرد پُرتره و همدردی با زلزله زدگان

نمایشگاه کُرد پُرتره و همدردی با زلزله زدگان

نمایشگاه کُرد پُرتره و همدردی با زلزله زدگان

 نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «کُرد پرتره» ۱۱ اسفند ماه افتتاح شد و عواید حاصله از این نمایشگاه خیریه در راه توانمندسازی کودکان و نوجوانان مناطق زلزله‌زده کرمانشاه هزینه خواهد شد.

نمایشگاه کُرد پُرتره و همدردی با زلزله زدگان

 گروهی از عکاسان مستند که از سال ها پیش چهره مردمان خطه کرمانشاه را در قاب عکس هایشان ثبت کرده بودند، این روزها با برگزاری نمایشگاه عکس درصدد کمک و همیاری به این مردم زلزله زده برآمده اند.

نگار آقاعلی طاری، مدیر هنری و اجرایی این نمایشگاه می گوید: مدت ها بود که تصمیم داشتم با برگزاری نمایشگاه عکس، یاری رسان هموطنان زلزله زده خود باشم، اما از آنجا که معتقدم یک دست صدا ندارد، از سایر همکارانم درخواست کردم تا با ارائه عکس های خود در این نمایشگاه، همراه من باشند و این عزیزان نیز باکمال میل پذیرفتند؛ این روند باعث شد تا در نهایت نمایشگاه خیریه عکس با موضوع «کُرد پرتره» به مرحله برگزاری برسد و ما بتوانیم در روزهای ۱۱ تا ۱۶ اسفند ماه، میزبان خیرین عزیز باشیم.

وی تاکید کرد: تمام عواید حاصله از این نمایشگاه خیریه در راه توانمندسازی کودکان و نوجوانان آن مناطق هزینه خواهد شد تا ضمن ارتقاء پایدار سطح رفاه و کیفیت زندگی باعث معرفی فرهنگ کهن و اصیل این عزیزان باشد.

آقاعلی طاری افزود: اسحاق آقایی، جاوید تفضلی، مریم الهیاری، وحید بابایی، مهدی توکلی، حمید جانی پور، ساجد حق شناس، علی درمیانی، سهیل زندآذر، علی سامعی، جلال شمس آذران، مونا عبدالله پور، زینب عربی، سعید عرب زاده، حسین فاطمی، آریز قادری، ناصر گل نظری، وحید مومن زاده، ساسان مویدی، شهاب ناصری و مهدی ناظری از جمله هنرمندانی هستند که در این نمایشگاه حضور دارند.

این عکاس مستند در خصوص اهداف خود می گوید: قصد دارم در یک کارگاه آموزشی به کودکان و نوجوانان زلزله زده عکاسی آموزش داده و پس از گذراندن این دوره و ثبت عکس هایی توسط آنها، یک نمایشگاه در داخل یا خارج ایران برگزار کنم، تا علاوه بر اینکه برای این کودکان و نوجوانان یک روزمه و یک گواهی هنری خواهد بود، عواید فروش این عکس ها نیز صرف توسعه مراکز فرهنگی خودشان خواهد شد.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه «کرد پرتره» 11 اسفند ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه شمیده واقع در بلوار میرداماد، خیابان سنجابی بن بست یکم پلاک ٨ واحد ١٢ برگزار شد. این نمایشگاه همچنین در روزهای ۱۲ تا ۱۶ اسفند ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ میزبان علاقه مندان خواهد بود.

این را هم ببینید

گل و مرغ

گل و مرغ، یکی از مهمترین مکتب‌‌‌های هنر نقاشی ایرانی

گل و مرغ ترکیبی از دو سوژه است. گل و مرغ در تمام طول تاریخ تصویری و فرهنگی ایران به شکل ویژه و به دلیلی خاص حضور دارند تا اینکه در دوران صفویه که به پدیدار شدن شکل‌‌‌های مشخص‌تری از آنها می‌‌‌رسیم، به این طریق این موضوع اهمیت مرکزی پیدا می‌‌‌کند.