صفحه اول / فرهنگی و هنری / کتاب و رسانه / نمایشگاه کتاب تهران ۹۵ | سیماهای برجسته فرهنگ ایران

نمایشگاه کتاب تهران ۹۵ | سیماهای برجسته فرهنگ ایران

نمایشگاه کتاب تهران ۹۵ | سیماهای برجسته فرهنگ ایران

کتاب «سیماهای برجسته فرهنگ ایران» نوشته فرخ امیرفریار به چاپ رسیده و در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود.

نویسنده درباره این کتاب می‌گوید: گفتارهای این کتاب مجموعه‌ای از نوشته‌هایی است که پس از درگذشت شماری از فرهنگ‌مداران برجسته ایران به یاد آنان نوشته شده است. چند تن از این اشخاص استاد من بوده‌اند و با بقیه آن‌ها آشنایی و دوستی داشته‌ام. این نوشته‌ها مقاله‌های زندگینامه‌ای به سبک کتاب‌های مرجع نیست، بلکه تصویری است از این افراد آن‌گونه که من دیده‌ام.

نمایشگاه کتاب تهران ۹۵ | سیماهای برجسته فرهنگ ایران

چهره‌هایی که در این کتاب به آن‌ها پرداخته شده به این شرح‌اند: محمدعلی مجتهدی، ابراهیم بنی‌احمد، زین‌العابدین مؤتمن، محمدجواد شیخ‌الاسلامی، امیرحسین جهانبگلو، ایرج افشار، مصطفی رحیمی، احسان نراقی، شرف‌الدین خراسانی‌، بیژن جلالی، علی‌محمد کاردان، کریم امامی،‌ حسن مرندی، حبیب معروف‌، عباس حُری، پرویز همایون‌پور، علی‌محمد حق‌شناس و علیرضا فرهمند.

کتاب «سیماهای برجسته فرهنگ ایران» در 114 صفحه با شمارگان 550 نسخه و قیمت 8000 تومان توسط انتشارات جهان کتاب منتشر شده است.

 

چگونه به نمایشگاه کتاب برویم؟

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 15 تا 25 اردیبهشت در شهر آفتاب برگزار می‌شود.

آدرس: اتوبان شهید کاظمی، نرسیده به عوارضی تهران- قم، سمت راست، شهر آفتاب

 

خودروی شخصی:

برای رسیدن به نمایشگاه کتاب / شهر آفتاب باید وارد آزادراه خلیج‌فارس بشوید. اتوبان‌های امام علی، چمران و آیت‌الله سعیدی درنهایت به آزادراه خلیج‌فارس می‌رسند. شهر آفتاب درست در ضلع روبه‌روی حرم مطهر قرارگرفته است.

 

مترو:

برای رسیدن به شهر آفتاب باید وارد خط یک (خط قرمزرنگ) بشوید. اینجا همان خط مترویی است که ایستگاه کهریزک را به ایستگاه تجریش وصل می‌کند. ایستگاه شهر آفتاب هم یکی از ایستگاه‌های جدید متروی تهران است که هم‌زمان با راه افتادن نمایشگاه کتاب مسافرگیری می‌کند.

قطارهای مترو از اولین روز نمایشگاه کتاب یعنی ۱۵ اردیبهشت‌ماه،‌از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح کارش را آغاز می‌کند. فاصله‌ی زمانی حرکت هر قطار هم فعلاً ۱۵ دقیقه است. آخرین قطار شهر آفتاب را ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه‌ی شب ترک می‌کند.

 

اتوبوس:

اگر می‌خواهید با اتوبوس به نمایشگاه کتاب و شهر آفتاب بروید،‌ باید از میدان تجریش، میدان صنعت،‌ میدان نوبنیاد، پایانه بیهقی، میدان رسالت، پایانه تهران‌پارس، میدان آزادی، میدان راه‌آهن، ترمینال جنوب، پایانه خاوران، پایانه نعمت‌آباد و پایانه شاهد اتوبوس‌های شهر آفتاب / نمایشگاه کتاب را سوار شوید.

 

تاکسی:

برای رسیدن به نمایشگاه کتاب / شهر آفتاب می‌توانید از تاکسی‌ها یا ون‌هایی که در میدان تجریش، میدان نوبنیاد، میدان صنعت، پایانه بیهقی، میدان رسالت، پایانه تهران‌پارس، ترمینال آزادی، ترمینال جنوب، میدان راه‌آهن، پایانه خاوران، پایانه نعمت‌آباد و پایانه شاهد به نمایشگاه کتاب / شهر آفتاب می‌روند، استفاده کنید.

 

زمان برگزاری: چهارشنبه ۱۵اُم تا شنبه ۲۵اُم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵

 

ساعت بازدید: ۱۰ صبح تا ۲۰

 

 

این را هم ببینید

جشن رمضان ۹۶ در برج میلاد

جشن رمضان ۹۶ در برج میلاد

هفتمین جشنواره رمضانی شهر خدا به مناسبت ماه مبارک رمضان هر شب بعد از افطار تا یک بامداد در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.