صفحه اول / فرهنگی و هنری / صنایع دستی / نمایشگاه هنر و صنایع دستی ایران در سئول

نمایشگاه هنر و صنایع دستی ایران در سئول

برگزاری نمایشگاه هنر و صنایع دستی ایران در سئول

نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران با همکاری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی کشورمان، وزارت امور خارجه کره جنوبی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول روز جمعه در گالری بنیاد کره آغاز به کار کرد.

 نمایشگاه هنر و صنایع دستی ایران در سئول


نمایشگاه صنایع دستی

به نقل از ایرنا، در این نمایشگاه ۱۰۰ قطعه آثار هنری هنرمندان کشورمان شامل ظروف میناکاری، گلیم و قالیچه، ظروف سفال، کارهای چوبی، تابلوهای نقاشی، مینیاتور و سایر آثار هنری کشورمان به معرض تماشای عموم گذاشته شد. 
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران در آیین افتتاحیه این نمایشگاه با تشکر از دست اندرکاران این برنامه، به ظرفیت های بالای دو کشور درحوزه هنرهای دستی، آیینی و گسترش همکاری های فرهنگی میان دو کشور در تمامی حوزه های هنری از جمله صنایع دستی اشاره کرد.

نامور مطلق با اشاره به اینکه این نمایشگاه تنها معرف بخش کوچکی از ظرفیت های هنری در بخش صنایع دستی ایران است، آمادگی سازمان میراث فرهنگی کشورمان برای برگزاری یک نمایشگاه گسترده و جامع از صنایع دستی و هنری ایران در صورت همکاری طرف کره ای اعلام کرد.
'پارک ایونا' سفیر دیپلماسی عمومی کره جنوبی هم در این آیین با اشاره به تاریخچه ای از روابط کهن دو کشور در بیش از هزار سال گذشته، بر اهمیت برگزاری چنین رویدادهایی در تعمیق شناخت مردمان دو کشور از پیشینه تاریخی و تمدنی یکدیگر و افزایش همکاری ها میان نهادهای فرهنگی دو کشور در حوزه دیپلماسی عمومی تاکید کرد. 
این نمایشگاه تا تاریخ ۵ آذر ۹۶ ادامه خواهد داشت.

این را هم ببینید

هنر سفره کردی

نمایشگاه صنایع دستی اقوام ایرانی در سنندج

نمایشگاه تخصصی صنایع دستی از جمله برنامه های حاشیه ایی سومین جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی عصر شنبه با حضور جمعی از مسئولان کردستان در موزه مردم شناسی خانه کُرد سنندج گشایش یافت.