صفحه اول / اقتصاد و تجارت / نمایشگاه و سمینار / نمایشگاه های هنری آبان ۹۶ تهران

نمایشگاه های هنری آبان ۹۶ تهران

نمایشگاه های هنری آبان ۹۶ تهران

گالری‌ها و مراکز هنری تهران با برگزاری نمایشگاه‌هایی در آبان ۹۶ میزبان هنردوستان هستند.

 موزه هنرهای معاصر تهران این‌روزها میزبان مجسمه‌های تونی کرگ، هنرمند انگلیسی-آلمانی است.در این نمایشگاه ۶۰ مجسمه و ۱۴۰ اثر روز کاغذ به نمایش گذاشته شده که قدیمی‌ترین اثر آن متعلق به سال ۱۹۷۰ و جدیدترین اثر تونی کرگ برای این نمایشگاه به ابتدای همین سال میلادی بازمی‌گردد.

نمایشگاه آثار این هنرمند با عنوان «ریشه‌ها و سنگ‌ها» که دوم آبان ماه افتتاح شد، تا ۲۲ دی ماه در موزه هنرهای معاصر تهران ادامه دارد.

نمایشگاه های هنری آبان 96 تهران

گالری تئاتر مستقل تهران

نمایشگاه عکس «گاه» با محوریت پرتره نوزادان برپا می‌شود.

این عکس‌ها در استودیو گرفته شده و متعلق به نوزادان زیر یک ماه است و تاکیدش بر روی نورپردازی و حالات چهره نوزاد بوده است.

نمایشگاه عکس «گاه» با نمایش ۱۱ عکس در گالری تئاتر مستقل تهران  تا ۱۵ آبان برپاست و ساعت بازدید آن از ۱۶ تا ۲۲ اعلام شده است.

گالری ایوان

گالری ایوان در جدیدترین نمایشگاه خود میزبان نقاشی‌های سعید رفیعی‌منفرد است.

این نمایشگاه که «نابودگی» نام دارد روز جمعه۱۲ آبان ماه با نمایش آثار فیگوراتیو این هنرمند افتتاح می‌شود. رفیعی‌منفرد در این مجموعه تابلوهایی را در ابعاد مختلف و با دو تکنیک اکریلیک روی بوم و میکس‌مدیا روی مقوا ارائه کرده است.

نمایشگاه «نابودگی» ۱۲ تا ۲۶ آبان‌ماه ۱۳۹۶ در گالری ایوان به آدرس الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره ۱ برقرار است.

علاقه‌مندان می‌توانند هر روز به جز شنبه‌ها از ساعت ١۶ تا ۲۰ از این آثار دیدن کنند.

خانه هنرمندان ایران

هفته تصویرگری با افتتاح سه نمایشگاه «ما تصویرگر خود هستیم»، «نشان آبان» و «تصویرگران شهر» در خانه هنرمندان ایران آغاز شد و در این هفته ضمن برپایی نمایشگاه و برگزاری مجمع عمومی انجمن تصویرگران، نشست‌های تخصصی متعددی نیز برگزار می‌شود.

نمایشگاه هفته تصویرگری تا ۱۵ آبان در خانه هنرمندان ایران دایر است.

گالری شلمان

۲۶ اثر از نقاشی‌های ساغر انواری که شامل آبرنگ و اکریلیک است در گالری «شلمان» به نمایش گذاشته می‌شود.

این نمایشگاه که «در امتداد رنگ»  نام دارد روز جمعه ۱۲ آبان ماه در گالری شلمان واقع در خیابان میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک۲۷ افتتاح می‌شود. علاقمندان می‌توانند تا ۱۷ آبان ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این نمایشگاه بازدید کنند.

گالری آریا

مجموعه‌ای از آثار نقاشی، طراحی و چاپ دستی تعدادی از هنرمندان نامدار هنرهای تجسمی به نمایش درمی‌آید.

«آثار کوچک استادان بزرگ» عنوان این مجموعه است که در آن آثاری از داوود امدادیان، ناصر اویسی، قاسم حاجی‌زاده، شهلا حبیبی، ابوالقاسم سعیدی، علی‌اکبر صادقی، بهجت صدر، منیر فرمانفرماییان، مارکو گرگوریان، فریده لاشایی، رضا مافی، اردشیر محصص، بهمن محصص، سیراک ملکونیان، نیکزاد نجومی، مهدی ویشکایی و منوچهر یکتایی به نمایش گذاشته می‌شود.

بیش از نیمی از این آثار به هنرمندان فقیدی تعلق دارد که توسط مجموعه‌دارها در اختیار گالری آریا قرار گرفته است. این نمایشگاه که به مرور آثار مدرنیست‌های ایران تعلق دارد، به عنوان یک کار پژوهشی در نظر گرفته شده و دو مقاله در ارتباط با آن نوشته شده است.

این نمایشگاه که جمعه ۱۲ آبان‌ماه افتتاح می‌شود تا ۳۰ آبان در گالری آریا به آدرس خیابان ولیعصر ، بالاتر از سه‌راه دکتر بهشتی، کوی زرین، پلاک ۱۰ برقرار است.

فرهنگسرای ابن‌سینا

نمایشگاه «جمشید مرادیان و شاگردهایش» پنجشنبه ۱۱ آبان در فرهنگسرای ابن‌سینا به نشانی شهرک قدس(غرب)، خیابان ایران‌زمین شمالی، فرهنگسرای ابن‌سینا افتتاح شده و تا ۱۷ آبان ادامه دارد.

این نمایشگاه به غیر از روزهای جمعه، از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان به مجسمه‌سازی خواهد بود.

شهر کتاب فرشته

اسماعیل رشوند، مجموعه‌ای از تازه‌ترین آثار نقاشی خط خود را در نمایشگاهی انفرادی و در نگارخانه شهرکتاب فرشته به نمایش می‌گذارد.

نمایشگاه نقاشی خط این هنرمند عصر دوازدهم آبان ماه، ساعت ۱۶ در گالری فرشته افتتاح می‌شود. علاقمندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه تا تاریخ ۲۳ آبان ماه به نشانی خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب شهر کتاب فرشته، شماره ۱۶۷۱ مراجعه کنند.

گالری دارگون

نمایشگاه گروهی نقاشی «انتزاع خویشتن» برگزار می‌شود.

این نمایشگاه با آثاری از رضا افسری، همایون تک، حسین چراغچی، رضا حسینی، یوسف شریف کاظمی، رضا عنصری و احمد منتظری رودبارکی جمعه ۱۲ آبان‌ماه در گالری «دارگون» افتتاح می‌شود.مریم علی نژاد طراح و مجری «انتزاع خویشتن» است که رویکرد آن نگاهی روانکاوانه به نقاشی آبستره است.

این نمایشگاه که تا ۲۳ آبان در گالری دارگون به آدرس خیابان شریعتی، پایین تر از میرداماد، خیابان کوشا، کوچه بدیعی، بن بست بشر دوست ، پلاک ۱۴ ادامه دارد؛ ساعت بازدید «انتزاع خویشتن» از ۱۶ تا ۲۰ در نظر گرفته شده است. این گالری روزهای شنبه تعطیل است.

موزه طراحی

مراسم بازگشایی موزه طراحی با آثاری از اعضای خانه طراحی برگزار می‌شود؛  در نمایشگاهی که همزمان با  موزه طراحی روز جمعه ۱۲ آبان ماه افتتاح خواهد شد و «برای طراحی امروز» نام دارد؛ آثار بیست و شش هنرمند طراح برای نمایش انتخاب شده است.

این نمایشگاه روز جمعه  دوازده آبان از ساعت ۵ تا ۱۰ شب در موزه طراحی به نشانیخیابان طالقانی، خیابان ایرانشهر، پایین‌تر از خیابان سمیه، کوچه مهزاد، کوچه محمدپور، پلاک٩ افتتاح می‌شود و تا دوازده آذر برقرار است.

 

این را هم ببینید

عروسک

نمایشگاه عروسک در گذر زمان در برج آزادی

نمایشگاه «عروسک در گذر زمان» تا آخر شهریور از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۸ در مجموعه برج آزادی میزبان علاقه مندان است.