صفحه اول / مذهبی / نمایشگاه قرآن 95 تهران | برنامه رادیویی «شهر قرآن»

نمایشگاه قرآن 95 تهران | برنامه رادیویی «شهر قرآن»

نمایشگاه قرآن 95 تهران | برنامه رادیویی «شهر قرآن»

برنامه رادیویی «شهر قرآن» ویژه‌برنامه رادیو قرآن به مناسبت برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن است که همزمان با برپایی نمایشگاه به انعکاس رویدادها و فعالیت‌های این نمایشگاه می‌پردازد.

 

نمایشگاه قرآن 95 تهران | برنامه رادیویی «شهر قرآن»

 

معرفی بخش‌های مختلف نمایشگاه قرآن، گفت‌وگو با مدیران و مسئولان نمایشگاه، گزارش مردمی، ارائه گزارش از بخش‌های پژوهشی، نشست‌های تخصصی و اعلام آخرین اخبار و وقایع نمایشگاه از جمله بخش‌های مختلف ویژه‌برنامه شهر قرآن است.
این برنامه کاری از گروه اطلاع‌رسانی رادیو قرآن به تهیه‌کنندگی، مسعودرضا خالقی و گویندگی تیمور کوشکی است که از ۲۴ خردادماه تا ۸ تیرماه هر روز از ساعت ۲۱:۱۵ تا ۲۲:۱۵ به صورت زنده از رادیو قرآن پخش می‌شود.
یادآور می‌شود، برنامه‌ها و رویدادهای نمایشگاه بین‌المللی قرآن در دیگر شبکه‌های رادیویی در قالب گزارش، برنامه‌های اذانگاهی، برنامه‌های گفت‌وگومحور، پخش زنده از محل نمایشگاه و اطلاع‌رسانی خواهد بود و این برنامه‌ها با محوریت رادیو قرآن تولید و پخش می‌شود.

 

دسترسی به نمایشگاه قرآن ۹۵

 

 

نمایشگاه قرآن تهران 95

 

وسیله نقلیه شخصی

از سمت جنوب:

از طریق یکی از اتوبان های شهید تندگویان یا شهید چراغی، وارد اتوبان نواب شده و تا رسیدن به بزرگراه حکیم، آن را ادامه دهید. سپس وارد اتوبان حکیم شرق شده و پس از گذر از تونل رسالت به مصلی می رسید.

از سمت غرب:

از میدان آزادی وارد اتوبان جناح شده و پس از رسیدن به بزرگراه حکیم، به سمت حکیم شرق حرکت کنید. پس از طی بزرگ‌راه حکیم و گذر از تونل رسالت به مصلی تهران می رسید.

از سمت شرق:

چنان چه از هر یک از مناطق مختلف شرق تهران، خود را به بزرگراه رسالت برسانید، با پیمودن طول این بزرگ‌راه و در انتهای غربی آن، به مصلی خواهید رسید.

ذکراین نکته ضروری است که مصلی بزرگ تهران در محدوده طرح زوج و فرد قرار دارد. در ایام تعطیل، طرح وجود ندارد و در ایام غیر تعطیل، از ساعت ١٩ به بعد طرح زوج و فرد برداشته می‌شود. البته کسانی که از سمت جنوب یا غرب به نمایشگاه می آیند تا تقاطع اتوبان نواب به حکیم، در خارج از طرح قرار دارند.

پارکینگ‌های قابل استفاده در اطراف مصلی

پارکینگ درب شماره یک : دسترسی از خیابان شهید بهشتی واقع در ضلع جنوبی مصلی، ظرفیت: ٦٠٠ دستگاه خودرو سواری

 پارکینگ لجستیک : دسترسی از خیابان مفتح، قبل از دانشگاه الهیات، ظرفیت: ٣٠٠٠ دستگاه خودرو سواری

 

پارکینگ گلگشت : دسترسی از اتوبان رسالت، قبل از سازمان فرهنگ و ارتباطات، ظرفیت: ٧٠٠ دستگاه خودرو سواری و ٥٠٠ دستگاه اتوبوس

 

مترو

نمایشگاه قرآن تهران 95

 

     در نزدیکی مصلی تهران دو ایستگاه متروی شهید بهشتی و مصلی وجود دارد. ایستگاه مصلی بر روی خط یک(قرمز) و ایستگاه بهشتی در محل تقاطع دو خط یک و سه(آبی کم رنگ) قرار دارد.  در صورت سوار شدن از سایر خطوط، می بایست با تعویض خط، به یکی از این دو خط یک یا سه وارد شده و سپس به سمت یکی از این دو ایستگاه حرکت کنید. البته تعداد قطارهای خط یک، بیشتر و مدت زمان انتظار تا رسیدن قطار بعدی در آن کمتر از خط سه است. ضمن این که برخی از ایستگاه های خط سه هنوز راه اندازی نشده اند.

 

دسترسی ترکیبی (اتوبوس تندرو(BRT) و مترو)

 

از سمت شرق تهران:

١-    استفاده از خط یک BRT در مسیر تهرانپارس به میدان آزادی تا ایستگاه دروازه دولت، ادامه مسیر با استفاده از خط یک مترو از ایستگاه دروازه دولت به سمت تجریش، پیاده شدن در ایستگاه بهشتی یا مصلی

     از سمت غرب تهران:

٢-    استفاده از خط ٤ مترو  در مسیر ارم سبز به سمت کلاهدوز تا ایستگاه دروازه دولت، تعویض خط و رفتن به خط یک، ادامه مسیر با استفاده از خط یک مترو از ایستگاه دروازه دولت به سمت تجریش، پیاده شدن در ایستگاه بهشتی یا مصلی

اتوبوس

اتوبوس‌های مستقیم به مصلی از ایستگاه های: ایستگاه میدان آزادی، ایستگاه صادقیه، ایستگاه تجریش، ایستگاه قیطریه، ایستگاه میدان امام حسین(ع)، ایستگاه خراسان، ایستگاه میدان انقلاب، ایستگاه میدان صنعت، ایستگاه میدان رسالت، ایستگاه هفت تیر، ایستگاه ونک، ایستگاه خاوران و بالعکس شامل خطوط زیر:

خط پایانه آزادی- سید خندان، خط میدان امام حسین-پایانه شهید بهشتی، خط بیمارستان امام خمینی-پایانه شهید بهشتی، خط انتهای بلوار ارتش- پایانه شهید بهشتی، خط میدان انقلاب-پایانه بیهقی، خط چهارراه خاقانی-پایانه شهید بهشتی، خط میدان رسالت-میدان ونک، خط میدان رسالت-میدان صنعت، خط رسالت-مطهری، خط فلکه سوم تهرانپارس-خیابان شهید مطهری و سامانه تندرو خط پنج BRT (پایانه علم وصنعت-پایانه بیهقی)

این را هم ببینید

عروسک

نمایشگاه عروسک در گذر زمان در برج آزادی

نمایشگاه «عروسک در گذر زمان» تا آخر شهریور از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۸ در مجموعه برج آزادی میزبان علاقه مندان است.