صفحه اول / اقتصاد و تجارت / نمایشگاه و سمینار / نمایشگاه «ضربه دوازدهم» برپا شد

نمایشگاه «ضربه دوازدهم» برپا شد

نمایشگاه «ضربه دوازدهم» برپا شد

نمایشگاه «ضربه دوازدهم» شامل مجموعه عکس هایی از بابک حقی، تا ۱۰ آذر برپا است.

 نمایشگاه «ضربه دوازدهم»

به گزارش کیمیا رسانه به نقل از مهر، نمایشگاه «ضربه دوازدهم» مجموعه ۱۱ عکس از بابک حقی است که پنجمین نمایشگاه انفرادی خود را در گالری مژده به نمایش گذاشته است.

بابک حقی درباره این نمایشگاه گفت: تکنیک آثار عکاسی با نور طبیعی و روز است در واقع تمامی عکس‌ها را از پشت شیشه و با واسطه از چیدمان گرفتم و اصلاحی در عکس‌ها انجام ندادم.

حقی درباره ایده اصلی این عکس‌ها توضیح داد: ایده اصلی عکس‌هایم بر اساس نظریه یونگ درباره عنصر مادینه درون انسان شکل گرفت. این عنصر منشا یک سری ویژگی های درونی انسان مانند میل به طبیعت، عشق ورزیدن، زیبایی … است. این عنصر درونی در هنرهای تجسمی در قالب سمبل‌هایی مانند رنگ، حرکت… نشان داده می‌شود که من در این سمبل‌ها از گل، رنگ، فیگور و فرم استفاده کردم که نمادی از عنصر مادینه باشد.

وی توجه به مادینه درونی انسان‌ها بدون توجه به جنسیت را از درونیات این عکس‌ها برشمرد و گفت: رویاهایی که در خواب با آن‌ها مواجه می‌شویم تنها از طریق سایه پدید نمی‌آیند و یک شخصیت درونی دیگر هم اغلب خود را در این خواب‌ها نمایان می‌سازد. این احساسات که یونگ با نام عنصر مادینه در کتاب‌های خود از آن یاد می‌کند، تجسمی از گرایش‌های روانی زنانه در روح مرد است. این گرایش‌ها همانند احساسات، نیایش، خلق‌وخوهای مبهم، حساسیت‌های غیرمنطقی، احساسات نسبت به طبیعت و سرانجام روابط به شکل ناخودآگاه بروز می‌کند لذا تمامی جنبه‌های عنصر مادینه می‌توانند به‌گونه‌ای فرافکن شوند.

نمایشگاه «ضربه دوازدهم»

حقی توضیح داد: این روند به‌ گونه‌ای است که انسان انواع خواب‌ها را می‌بیند به همین خاطر باید بپذیریم این بخش قدرتی درونی است. این قدرت هنگامی نقش مثبت می‌گیرد که مرد به‌گونه‌ای جدی به احساسات، خواهش‌ها و نمایه‌هایی که از آن تراوش می‌کند مانند نوشته‌های ادبی، هنرهای تجسمی، موسیقی و رقص توجه کند و به آن‌ها شکل دهد.

این هنرمند درباره نام این نمایشگاه گفت: بعد از دوازدهمین ضربه ساعت، نیمه‌شب آغاز و انسان به تدریج آماده وارد شدن به دنیای خواب و رویا می‌شود و از روزمرگی فاصله می‌گیرد و درست این موقع است که ناخودآگاه انسان فعال می‌شود.

وی از صرف یک سال و نیم روی این مجموعه گفت و بیان کرد: خواندن کتاب نظریات یونگ جرقه اجرای این نمایشگاه را در ذهن من ایجاد کرد زیرا به شخصه آن را جذاب دیدم.

در پایان مژده طباطبایی مدیر گالری مژده نیز درباره همکاری با بابک حقی و برگزاری نمایشگاه «ضربه دوازدهم» توضیح داد: پیش از برگزاری این نمایشگاه با آثار بابک حقی آشنایی داشتم و از خریداران عکس‌هایش بودم تا اینکه به پیشنهاد این هنرمند تصمیم گرفتیم با یکدیگر همکاری کنیم. با دیدن ۲ مجموعه بابک حقی تحت تاثیر احساسات و لطافت درون عکس‌ها قرار گرفتم این احساسات به ‌قدری ملموس و خاص است که بازدیدکنندگان عکس‌ها را با نقاشی اشتباه می‌گیرند.

نمایشگاه «ضربه دوازدهم» تا دهم آذرماه در گالری مژده واقع در سعادت‌آباد، خیابان علامه شمالی، هجدهم شرقی، پلاک ۲۷ ادامه دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند جمعه‌ها از ساعت ۱۶ الی ۲۰ و سایر روزها به جز شنبه و دوشنبه، از ساعت ۱۲ الی ۲۰ به بازدید از این نمایشگاه بپردازند.

این را هم ببینید

نمایشگاه کتاب

ترفندهای خرید از نمایشگاه کتاب ۹۷

هرساله سلیقه‌های مختلف در ایام اردیبهشت ماه و برگزاری نمایشگاه کتاب راهی این رویداد بزرگ بین‌المللی می‌شوند. در ادامه مطلب به ترفتدهای خرید از تمایشگاه کتاب ۹۷ پرداخته ایم.