صفحه اول / فرهنگی و هنری / صنایع دستی / نمایشگاه صنایع دستی تهران به مناسبت هفته بسیج درموزه رضاعباسی

نمایشگاه صنایع دستی تهران به مناسبت هفته بسیج درموزه رضاعباسی

نمایشگاه صنایع دستی تهران به مناسبت هفته بسیج درموزه رضاعباسی
نمایشگاه صنایع دستی تهران به مناسب هفته بسیج با حضور فرمانده پایگاه بسیج و مدیرکل صادرات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در موزه رضا عباسی گشایش یافت.

نمایشگاه صنایع دستی تهران

نمایشگاه صنایع دستی تهران
به گزارش کیمیا رسانه به نقل از خبرنگار ایرنا، نمایشگاه صنایع دستی تهران به مناسبت هفته بسیج از اول تا پنجم آذرماه در موزه رضا عباسی به صورت رایگان در معرض دید عموم علاقه مندان قرار دارد.
محمد انشایی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران به خبرنگار ایرنا گفت: هدف از برپایی این نمایشگاه حمایت از هنرمندان و فروش آثار نفیس این قشر با قیمتی مناسبت از بازار مصرفی است.
وی افزود: آثار این هنرمندان در رشته های قلم زنی روی مس و برنج، سرمه دوزی، نگارگری، حکاکی روی سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، سفال و سرامیک، چرم و زیور آلات می باشد.
معاون صنایع دستی استان تهران خاطر نشان کرد: همچنین به مناسبت هفته بسیج، نمایشگاه هنرمندان صنایع دستی معلولان جسمی و حرکتی تهران در سازمان میراث فرهنگی کشور با همکاری انجمن ام اس، بنیاد رعد و خیریه فاطمه الزهرا(س) در ۱۰رشته هنری ازروز جمعه سوم آذرماه به مدت یک هفته برای بازدید عموم دایر می شود.

مراکز آموزشی صنایع دستی

انشایی ادامه داد: در حال حاضر مراکز صنایع دستی کامیار، مرکز آموزشی زنان سرو در کاشانک در تهران دایر بوده که در این زمینه در نظر داریم مرکز توسعه و فروش دائمی صنایع دستی در یکی از شهرستان های قدس و رباط کریم دایرکنیم.
همچنین فرامرز رنجبر مدیر موزه رضا عباسی گفت: موزه رضا عباسی با چهار دهه فعالیتش در زمینه های مختلف هنری و احیای هنرهای سنتی و صنایع دستی هنرمندان دایر است.
وی با بیان اینکه موزه رضا عباسی مسبب دوباره هنر صنایع دستی و هنر الهام گرفته از تاریخ فرهنگ کشور است گفت: استقبال عمومی از این نمایشگاه باعث خواهد شد که احتمال تمدید آن پس از هفته بسیج وجود داشته باشد چرا که موزه ها تلاش دارند تا خدمت رسانی خوبی در این برنامه ها داشته باشند.
رنجبر خاطر نشان کرد: موزه ها بهانه ای برای معرفی هنرمند و خط واصل امروز و تاریخ دیروز این سرزمین می باشند.

 

این را هم ببینید

خاتم کاری

موزه تخصصی خاتم در شیراز

معاون صنایع دستی و هنرها ی سنتی فارس بر لزوم معرفی هرچه بیشتر این هنر اصیل در شیراز تاکید کرد و از راه اندازی موزه تخصصی خاتم خبر داد