صفحه اول / اقتصاد و تجارت / نمایشگاه و سمینار / نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر اسفند ۹۶ تهران

نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر اسفند ۹۶ تهران

نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر اسفند ۹۶ تهران

نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر، سه شنبه ۱۵ اسفند ۹۶ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح می شود. گفته می‌شود، شرکت در این نمایشگاه، می‌تواند گامی بلند در حمایت از تولید ملی و توانمندی روستاییان و عشایر باشد.

 نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر اسفند 96 تهرانسومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر با حضور همه استانها و شهرستانهای کشور، دستگاههای اجرایی مرتبط با هدف خدمت‌رسانی به روستاها و مناطق عشایری، مؤسسات خیریه، تولیدکنندگان محصولات، صنایع دستی روستایی برگزار می شود.

در این نمایشگاه با بهره گیری از دکور زیبا، المانهای روستای نمادین با حضور نماینده اقوام، ایلات و عرضه غذاهای سنتی و محلی و اجرای مراسم آئینی در فضای مطبوع روستایی به منزله ایران کوچک در قلب پایتخت برگزار می شود.

روستائیان و عشایر قشر مولد این سرزمین و مرزبانان و صفوف اول انقلاب و جنگ هستند. در سالهای متمادی به عناوین و در حوزه‌های مختلف خدمات بسیاری به این قشر از مردم ایران ارائه شده است، قدر مسلم با شرایط مطلوب فاصله بسیار است، اما حفظ و حضور جامعه روستایی و عشایر کشور در سکونتگاهها و روستاهای آبا و اجدادی مهمترین راه حفاظت از قشر مولد جامعه و تولید ملی است.

چه آنکه در بسیاری از نقاط کشور زیرساخت‌های زندگی فراهم است اما جامعه روستایی به مهاجرین شهرها بدل شده‌اند، چرا که اساسی‌ترین موضوع در بسیاری از نقاط مغفول مانده است و آن هم بحث توسعه پایدار روستایی است، چرا که اگر چرخ اقتصاد روستایی بچرخد این قشر مولد چرخ اقتصاد کشور را خواهند چرخاند.

شاید در پس همه این خدمات و تلاش‌ها برای آبادانی روستاهای ایران در همه دولت‌ها یک حلقه مفقود داشته باشد به نام ارتباط با بازار و جذب بازار و بازرگانان خارجی و داخلی. مسیر تبدیل کالای روستایی به یک خط تولید خرد، مسیری طولانی نیست اما نیازمند ارتباط با بازارهای داخلی و خارجی است و می‌تواند یکی از ارزآورترین محورهای اقتصاد کشور باشد.

از این رو نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور تبلوری است از توان فرهیختگان روستایی و عشایر کشور که تلاش برای تغییر در اقتصاد ایران و مشخصاً توسعه روستایی و تکمیل چرخه اقتصادی که همانا معرفی محصولات روستایی و عشایری ایران و جذب بازرگانان و بازار و سرمایه‌گذاران خرد و کلان داخلی و خارجی محوری ترین موضوع در برگزاری آن است.

لذا فرصت را مغتنم شمرده در این حرکت ملی و مردمی با اتحاد تمام اقوام ایرانی زمینه ظهور و بروز محصولات و توانمندی های روستائیان و عشایر کشور را حمایت نماییم.

گفتنی است:  این نمایشگاه ۱۵ الی ۱۸ اسفند ۹۶ در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی تهران واقع در اتوبان شهید چمران خیابان سئول برگزار می شود.

اگر با خودوری شخصی برای بازدید این نمایشگاه می روید در پارکینگ درب جنوبی توقف نمایید زیرا این نمایشگاه در سالن های نزدیک درب جنوبی نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری است.

ساعت بازدید: ۹ الی ۱۷

نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر اسفند ۹۶ تهران

جامعه روستایی و عشایری کشور ضمن ایفای نقش تولید محصولات کشاورزی و دامی، مسئولیت خطیر حفظ امنیت غذایی کشور را عهده دار است. بنابراین بهره مندی از استعدادها و ظرفیت های متنوع بالقوه روستایی و عشایری می تواند به عنوان یکی از کارآمدترین ابزارها در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی بکار آید.

محصولات متنوع بویژه در زمینه (صنایع کوچک، صنایع روستایی و صنایع دستی) معرفی روستاهای نمونه به عنوان الگوی توسعه برای سایر روستاها با موقعیت و وضعیت مشابه، معرفی جاذبه های فرهنگی ، طبیعی و گردشگری، معرفی مشاهیر، استعدادهای جوان و کارآفرین، ایجاد ارتباط دو سویه شهر نشینان با روستاییان و عشایر، برقراری ارتباط تجاری بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان (با ایجاد تقاضای جدید و شناسایی بازارهای مصرف برای خرید محصولات و تولیدات این مناطق) و تقویت روحیه خودباوری و توانمندی در جامعه روستایی و عشایری از اهداف برگزاری نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر است.

این را هم ببینید

نمایشگاه کتاب

ترفندهای خرید از نمایشگاه کتاب ۹۷

هرساله سلیقه‌های مختلف در ایام اردیبهشت ماه و برگزاری نمایشگاه کتاب راهی این رویداد بزرگ بین‌المللی می‌شوند. در ادامه مطلب به ترفتدهای خرید از تمایشگاه کتاب ۹۷ پرداخته ایم.