صفحه اول / اقتصاد و تجارت / نمایشگاه و سمینار / نمایشگاه بهاره اسفند ۹۶

نمایشگاه بهاره اسفند ۹۶

نمایشگاه بهاره

برگزاری نمایشگاه های بهاره از ۹ اسفندماه
نایب رییس اتاق اصناف تهران با اشاره به برگزاری نمایشگاه های بهاره از ۹ اسفند در شهر تهران گفت:باید از برگزاری نمایشگاه های فاقد مجوز اصناف جلوگیری شود.

نمایشگاه بهاره اسفند ۹۶

به گزارش کیمیا رسانه به نقل باشگاه خبرنگاران جوان،  درستی نائب رئیس اتاق  اصناف تهران در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر اظهار داشت:نمایشگاه های بهاره امسال از ۹ اسفند ماه در ۵ نقطه از شهر تهران و به مدت ۹ روز برگزار می شود .

وی ادامه داد: این ۵ مرکز زیر نظر اتاق اصناف تهران هستند و کالای  با کیفیت و قیمت مناسب در آن عرضه می شود ؛ باید به طور جدی با نمایشگاههای بدون مجوز که در مناطق مختلف شهر اقدام به فروش می کنند برخورد شود تا اصناف و مردم ضرر نکنند.

درستی تصریح کرد:ما برای ایام نزدیک عید ،  برگزاری فروش های فوق العاده در مغازه های سطح شهر را پیشنهاد می کنیم در اینصورت وقت مردم برای رفتن به تنها ۵ مرکز مشخص نمایشگاه بهاره هدر نمی رود .

نائب رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه باید بر روی برگزاری نمایشگاههای تخصصی کار کنیم گفت: ما باید به سمت برگزاری چنین نمایشگاههایی حرکت کنیم  تا خرید آسان انجام شود و امکانات مناسب برای بازدید کنندگان وجود داشته باشد.

درستی در خصوص نمایشگاه های بهاره گفت:سعی خواهیم کرد در نمایشگاههای بهاره،  تولید داخلی را به فروش برسانیم و اولویت اول ما کاسبان ساختمان پلاسکو هستند تا جبران بخشی از ضرر این بخش از صنعت پوشاک باشد.

این مقام مسئول درباره فعالیت تولید کنندگان در این نمایشگاهها گفت: در تهران این امر در حال انجام است و خیلی از تولید کنندگان در این نمایشگاهها حاضر می شوند و غرفه ها را اجاره می کنند .
وی ادامه داد: کسانی می توانند در این نمایشگاهها فعالیت کنند که پروانه کسب زیر نظر اتحادیه مربوطه داشته باشند؛ در این نمایشگاه ها ،اجناس مختلف با تخفیف ۱۰ تا ۲۵ درصدی و کیفیت مناسب عرضه می شود.
درستی درباره برگزاری نمایشگاه در فضای مناسب گفت: هر سال این موضوع مطرح اما انجام نمی شود و با برگزاری فروش های فوق العاده توسط اصناف می توان این هدف را محقق کرد.

بر اساس این گزارش در ادامه صفایی سخنگوی اتاق اصناف ایران در خصوص وضعیت نمایشگاههای بهاره در سایر شهرها گفت: در سراسر کشور این وظیفه به کمیته های استانی در اتاق اصناف و سازمان صنعت واگذار شده است وکمیته ها با محوریت اتاق اصناف در خصوص برگزاری نمایشگاهها تصمیم گیری می کنند؛ در برخی از استان ها با توجه به شرایط موجود مایل به برگزاری نمایشگاه نیستند زیرا با توجه به اینکه کالا به اندازه کافی در بازار وجود دارد تمایل به فروش فوق العاده دارند.

وی گفت: کاملا موافق برگزاری نمایشگاه با محوریت تولید کنندگان هستیم ولی در همه شهرها این قشر نمی توانند در نمایشگاهها شرکت داشته باشند و در بخشی از شهرها برخی نمایشگاه باز ها فعالیت دارند.

سخنگوی اتاق اصناف درباره احتمال عرضه اجناس بی کیفیت در این نمایشگاهها و نحوه نظارت بر این تخلفات گفت: ابتدا به دنبال حذف واسطه در برگزاری این نمایشگاهها هستیم و این تخلفات به اندازه ای نیست که نمایشگاهها را تحت تاثیر قرار دهد و بعضا تعداد محدودی ، این تخلف را انجام می دهند و تعزیرات با این دست تخلفات برخورد و صدور حکم خواهند کرد.

صفایی در استان هایی که کمیته ضرورت برگزاری نمایشگاه را تشخیص ندهد با اتحادیه ها و اصناف جلساتی برگزار خواهند کرد و فروش فوق العاده برگزار خواهد شد

این را هم ببینید

نمایشگاه کتاب

ترفندهای خرید از نمایشگاه کتاب ۹۷

هرساله سلیقه‌های مختلف در ایام اردیبهشت ماه و برگزاری نمایشگاه کتاب راهی این رویداد بزرگ بین‌المللی می‌شوند. در ادامه مطلب به ترفتدهای خرید از تمایشگاه کتاب ۹۷ پرداخته ایم.