صفحه اول / فرهنگی و هنری / صنایع دستی / موزه صنایع دستی در خرمشهر

موزه صنایع دستی در خرمشهر

موزه صنایع دستی در خرمشهر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از راه‌اندازی موزه صنایع دستی کشور در ساختمان یادمان دفاع مقدس در خرمشهر خبر داد.

طرح موزه صنایع دستی در خرمشهر

خسرو نشان، اظهار کرد: اگر عزیزانی که قول‌هایی در این زمینه داده‌اند، به قول‌شان عملی کنند، ساختمانی را که برای این کار در نظر گرفته‌ایم، به موزه صنایع دستی کشور تبدیل می‌کنیم.

او ادامه داد: فکر نمی‌کنم در هیچ‌ کجای ایران موزه صنایع دستی داشته باشیم. موزه فرش یا آبگینه داریم، اما مجموعه‌ای از صنایع دستی را که در قالب یک موزه جمع‌آوری شده باشد، کمتر سراغ دارم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: ما از مدت‌ها پیش در فکر راه‌اندازی موزه صنایع دستی در خوزستان بوده‌ایم و ساختمانی هم در خرمشهر برای آن در نظر گرفته‌ایم که به‌عنوان یادمان دفاع مقدس ثبت ملی شده است.

نشان با بیان این‌که برای این کار طرح توجیهی نوشته‌ایم، گفت: سعی می‌کنیم در خوزستان و در شهر خرمشهر موزه صنایع دستی را برپا کنیم. نامورمطلق – معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور – نیز به ما قول مساعدت برای تامین اقلام موزه‌ای را داده است.

او افزود: ساختمانی را که برای این کار در نظر گرفته‌ایم، باید از طریق منابع استانی آماده کنیم و در این زمینه توافقاتی هم با سازمان منطقه آزاد اروند انجام داده‌ایم تا آن‌ها ما را در مرمت این ساختمان یاری کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان بیان کرد: استان خوزستان در ایام نوروز و به واسطه منطقه آزاد اروند و مناطق جنگی میزبان گردشگران بسیاری از جمله راهیان نور است. همچنین این استان در مسیر زائران اربعین قرار دارد. بنابراین فرصت خوبی فراهم می‌شود که گردشگران بتوانند از موزه صنایع دستی بازدید و با این هنر صنعت آشنا شوند.

منبع: ایسنا

این را هم ببینید

صنایع دستی

مشکلات رشته صنایع دستی در دانشگاه‌ها

مدیر گروه رشته صنایع دستی دانشکده هنرهای کاربردی دانشگاه هنر گفت: رشته صنایع دستی هم اکنون هدفمند نیست، شرح درس و تصمیم‌گیری برای رشته صنایع دستی مربوط به سال ۶۲ است که نیاز به بازنگری و به‌روز شدن دارد و این دروسی که برای این رشته در نظر گرفته شده است باید هدفمندتر و به شکل اختصاصی دنبال شود.