صفحه اول / فرهنگی و هنری / صنایع دستی / رونق تولیدات صنایع دستی در شهرکتاب

رونق تولیدات صنایع دستی در شهرکتاب

رونق تولیدات صنایع دستی در شهرکتاب

نشست مشترک  بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با مهدی فیروزان مدیر عامل موسسه شهر کتاب با حضور جمعی از مدیران دو حوزه برگزار شد.

نامورمطلق

به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ این نشست به منظور هم فکری و تعامل برای توسعه همکاری های مشترک میان معاونت صنایع دستی  و هنرهای سنتی کشور و مجموعه فرهنگی شهر کتاب با حضور بهمن نامور مطلق و مهدی فیروزان مدیر عامل موسسه شهر کتاب برگزار شد.

گفتنی است، در این دیدار بحث و تبادل نظر در خصوص ظرفیت های دو مجموعه در راستای فعالیتهای فرهنگی و نیز رونق بیشتر اقتصاد صنایع دستی و فروش صنایع دستی و کتاب با انجام برنامه ها و پروژه های مشترک در آینده نزدیک صورت گرفت.
شهرکتاب مجموعه ای با بیش از 80 شعبه در تهران و دیگر مراکز شهری ایران است که در کنار فروش کتاب،  بخش های ویژه ای را  نیز برای فروش محصولات فرهنگی به ویژه صنایع دستی دارا است.
یادآور می شود،  در راستای این نشست تلاش می شود  تا سهم صنایع دستی در  در فروشگاههای شهر کتاب، با انجام طرح ها و پروژه های مشترک توسعه بیش از بیش داشته باشد.

 

این را هم ببینید

صنایع دستی

مشکلات رشته صنایع دستی در دانشگاه‌ها

مدیر گروه رشته صنایع دستی دانشکده هنرهای کاربردی دانشگاه هنر گفت: رشته صنایع دستی هم اکنون هدفمند نیست، شرح درس و تصمیم‌گیری برای رشته صنایع دستی مربوط به سال ۶۲ است که نیاز به بازنگری و به‌روز شدن دارد و این دروسی که برای این رشته در نظر گرفته شده است باید هدفمندتر و به شکل اختصاصی دنبال شود.