صفحه اول / فرهنگی و هنری / گردشگری و تاریخی / روستاهای هدف گردشگری سیستان و بلوچستان

روستاهای هدف گردشگری سیستان و بلوچستان

روستاهای هدف گردشگری سیستان و بلوچستان

مدیرکل امور روستایی استانداری سیستان و بلوچستان ازوجود ۵ روستای هدف گردشگری در این استان خبر داد

روستاهای هدف گردشگری سیستان و بلوچستان


زاهدان – مدیرکل امور روستایی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۵ روستا در این استان به عنوان هدف گردشگری انتخاب شدند که به هر روستا ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شده است.

 

به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، آرش جمالزهی جمالزهی اظهار داشت: ۵۱ درصد جمعیت استان در روستاها ساکن اند در حالی که میزان متوسط این شاخس در کشور  ۲۶/۵ درصد است که یک درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

مدیرکل امور روستایی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه ویژه مسئولین به بحث گردشگری که یکی از راه های برون رفت از اقتصاد تک محصولی است، سیستان و بلوچستان در سال ۹۶ مقصد گردشگری ایرانیان نامیده شده است.

جمالزهی ادامه داد: ۵ روستا در استان سیستان و بلوچستان به عنوان هدف گردشگری انتخاب شدند که به هر روستا ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شده است .

وی با اشاره به اینکه یکی از این روستاها، روستای «کلپورگان» است، خاطرنشان کرد: ۱۵ تا ۲۰ اسفند ماه نمایشگاه توانمندی های روستایی در استان برگزار می‌شود که این نمایشگاه در ۳ سال اخیر به صورت متوالی برگزار شده است.
 

این را هم ببینید

راه اندازی سامانه گردشگری مجازی قزوین

به‌منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی قزوین به گردشگران و مخاطبان، نخستین سامانه جامع گردشگری مجازی استان قزوین در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران رونمایی شد.