صفحه اول / گوناگون / راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۵

راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۵

راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۵

بیست و دوم بهمن نماد مقاومت،پیروزی و استکبار ستیزی ملت ایران است که هرساله با شکوه و حضور احاد مردم ایران اسلامی برگزار می شود. راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۵ که مقارن با اقدامات و اظهارت خصمانه آمریکا علیه ایران می باشد در بیش از ۵ هزار شهر ایران با اقتدار و همبستگی مردمی برگزار می شود. در ادامه مطلب به راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۵ می پردازیم.

راهپیمایی_22بهمن 95

مسیرهای راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۵

مسیرهای ده‌گانه راهپیمایی ۲۲ بهمن را به شرح زیر می باشد:

مسیر شماره ۱: مسجد امام حسین (ع)، میدان امام حسین (ع)، خیابان انقلاب، خیابان آزادی و میدان آزادی.

مسیر شماره ۲: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید آیت‌الله سعیدی و میدان آزادی.

مسیر شماره ۳: مسجد امام هادی(ع)، خیابان شهید آقایی، میدان معلم، خیابان تختی، خیابان شهید سعیدی و میدان آزادی.

مسیر شماره ۴: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان شهید معیری، خیابان کارگر، میدان انقلاب، خیابان آزادی و میدان آزادی.

مسیر شماره ۵: مسجد الجواد، میدان هفتم‌تیر، خیابان شهید مفتح، خیابان انقلاب، خیابان آزادی و میدان آزادی.

مسیر شماره ۶: مسجد حضرت امیر(ع)، خیابان کارگرشمالی، خیابان انقلاب، خیابان آزادی و میدان آزادی.

مسیر شماره ۷: مسجد المهدی، خیابان ستارخان، خیابان شادمهر، خیابان آزادی و میدان آزادی.

مسیر شماره ۸: مسجد حضرت ابوالفضل(ع)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی و میدان آزادی.

مسیر شماره ۹: مسجد امام سجاد(ع)، خیابان اشرفی‌اصفهانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی‌جناح و میدان آزادی.

مسیر شماره ۱۰: مسجد امام جعفر صادق (ع)، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی‌جناح و میدان آزادی.

راهپیمایی_22بهمن 95
محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۵

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی ویژه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران را تشریح کرد.

سردار محمدرضا مهماندار گفت: امسال هم مثل هر سال راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن با شکوه هر چه بیشتر برگزار خواهد شد و به همین خاطر هماهنگی های لازم در حوزه های مرتبط با حمل و نقل شهر تهران انجام شده است.

وی با بیان اینکه پلیس با آمادگی کامل تمهیدات لازم را برای راهپیمایان فراهم می کند ، گفت: در همین راستا برای هماهنگی عمیق تر و بهتر جلسه ای را هم روز سه شنبه با عنوان جلسه کمیته حمل و نقل و ترافیک ویژه برگزاری مراسم ٢٢ بهمن تشکیل دادیم که تمامی دستگاه های مرتبط هم در آن حضورداشتند. در این جلسه ارگانهای مختلف با تعیین وظایف سازمانی‌شان همراه با پلیس در تسهیل عبور و مرور شهروندان تهرانی فعال خواهند بود .

مهماندار افزود: ما در این روز حداقل محدودیت‌ها را اعمال خواهیم کرد و سعی خواهیم داشت که این حداقل محدودیت‌ها با حداکثر تسهیلات به نحوی باشد که شهروندان بتوانند با انواع وسیله نقلیه تا نزدیک‌ترین معابر منتهی به مسیرهای راهپیمایی حضور بهم رسانند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد : این محدودیت ها شامل تمامی معابر اصلی و فرعی منتهی به خیابان آزادی و خیابان انقلاب است و سعی می شود که از نزدیک‌ترین تقاطع هایی که منتهی به این خیابان و میدان آزادی هستند اعمال محدودیت داشته باشیم.

به گفته وی، برای معابر حساس از جمله مسیر فرودگاه مهرآباد که خدمات خاص به شهروندان دارند تدابیر ویژه داریم. ما مسیرهای جایگزین را برای دسترسی مسافرین به فرودگاه مهرآباد پیش بینی کرده ایم با این توضیح که مسافران می توانند از بزرگراه‌های شهید همت و شهید حکیم استفاده کنند و در انتها وارد بزرگراه شهید ستاری شده و به سمت جنوب وارد جاده مخصوص شوند و در ادامه به فرودگاه دسترسی پیدا کنند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ اضافه‌ کرد: کسانی که بلیط هواپیما دارند لطفا بلیط خود را همراه داشته باشند تا همکاران ما در تسریع تردد آنها همکاری لازم را داشته باشند. برای بازگشت از فرودگاه هم مسافران می توانند از مسیر خیابان معراج وارد خیابان آزادی شوند و از رینگ بیرونی میدان آزادی وارد بزرگراه آیت اله سعیدی شده و به سایر مسیرها دسترسی داشته باشند.

مهماندار در خصوص نحوه تردد موتورسیکلت سواران تهرانی نیز گفت: خواهشمند است که موتورسواران هم برای اینکه ایمنی راهپیمایی کنندگان به خطر نیفتد وارد مسیر راهپیمایی نشوند و از این طریق اعلام می کنیم که همکاران ما از ورود موتورسیکلت سواران در معابر مشخص شده راهپیمایی جلوگیری خواهند کرد.

رئیس پلیس راهور تهران افزود: مقرر شده است دوستان در شهرداری تهران ،در معابر منتهی به معابر اصلی، برای پارک موتورسیکلت ها پیش بیینی لازم را داشته باشند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت : محدودیت های ترافیکی و تردد به مناسبت ۲۲ بهمن از ساعت ۱۱ شب پنج شنبه ۲۱ بهمن آغاز می شود و این محدودیت ابتدا شامل رینگ داخلی میدان آزادی خواهد بود که خودروها اجازه تردد در این محدوده را نخواهند داشت.

مهماندار با بیان اینکه این محدودیت های ترددی در محدوده میدان آزادی با تعطیلی ترمینال مسافربری غرب از ساعت ۱۱ شب پنج شنبه آغاز می شود، گفت: در ادامه از ساعت ۶ صبح جمعه ۲۲ بهمن محدودیت ها در تمام مسیرهای اعلام شده اعمال می شود و تا پایان مراسم ادامه خواهد داشت.

وی به افرادی که با خودروی شخصی، خود را به مراسم ۲۲ بهمن می‌رسانند توصیه کرد به دلیل محدودیت هایی ترافیکی و برای تهسیل در شرکت راهپیمایی به جای خودروی شخصی از ناوگان حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس، مترو و تاکسی استفاده کنند .

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: محدودیت های ترافیکی به گونه ای است که اگرکسی با خودروی شخصی هم وارد محدوده شود می تواند در نزدیکترین فاصله به مسیر راهپیمایی بپیوندد.

مهماندار درباره برگزاری نماز جمعه در دانشگاه تهران بعد از مراسم یوم الله ۲۲ بهمن و محدودیت های ترافیکی این مراسم گفت: همانند گذشته که نماز جمعه در دانشگاه تهران برگزار می شد محدودیت های ترافیکی همانند قبل خواهد بود.

مهماندار محدودیت های تردد و توقف در روز ٢٢ بهمن را بشرح زیر اعلام کرد:

۱_طول خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان انقلاب ، در ادامه افزایش به سمت خیابان
انقلاب اسلامی از میدان انقلاب تا میدان فردوسی و گسترش محدوده به سمت میدان امام حسین ( در صورت نیاز و با نظر فرماندهان ) و همچنین طول جاده مخصوص کرج از دوربرگردان تامین اجتماعی (بعد از پل ستاری) تا میدان آزادی.
 
۲- طول بزرگراه محمد علی جناح از فلکه دوم صادقیه تا میدان آزادی
 
۳- طول بزرگراه آیت اله سعیدی از میدان فتح تا میدان آزادی
 
۴- در کلیه رمپ و لوپ‌های تقاطع های بزرگراه شیخ فضل اله – بزرگراه محمد علی جناح به سمت جنوب.
 
۵-بزرگراه نواب جنوب به شمال از میدان جمهوری تا خیابان آزادی و خیابان توحید در مسیر شمال به جنوب از میدان توحید تا خیابان آزادی به هنگام افزایش تردد راهپیمایی کنندگان.
 
۶- بزرگراه یادگار امام از خیابان تیموری تا دوربرگردان ضلع جنوبی به سمت خیابان آزادی
 
۷- خیابان حبیب الهی و خیابان اکبری و بلوار برادران شهید عزیزی از آخرین تقاطع به جنوب تا خیابان آزادی
 
۸- خیابان برادران شهید رحمانی از میدان رحمانی تا جاده مخصوص کرج
 
۹- خیابان کارگر در حد فاصل خیابان جمهوری تا بلوار کشاورز
 
۱۰- طول خیابان فردوسی در حد فاصل خیابان‌های جمهوری تا سمیه
 
۱۱- طول خیابان ولیعصر در حد فاصل خیابان جمهوری تا طالقانی
 
۱۲- مسیرهای عمود بر خیابان آزادی در ضلع شمال شامل: خیابان دکتر قریب شمالی ، خیابان اسکندری شمالی از خیابان فرصت شیرازی به سمت خیابان آزادی ، خیابان رودکی شمالی و خیابان خوش شمالی از خیابان نیایش تا آزادی
 
۱۳- مسیرهای عمود بر خیابان آزادی در ضلع جنوبی شامل خیابان‌های جمالزاده ، نوفلاح ،  زارع و اوستا و ساسان به سمت خیابان آزادی – خیابان اسکندری جنوبی – خیابان رودکی جنوبی و خوش جنوبی از کلهر به سمت شمال تا خیابان آزادی ، جیحون از بهنود به سمت شمال تا خیابان آزادی
 
۱۴- مسیرهای عمود بر خیابان انقلاب در ضلع شمالی شامل: خیابان استاد نجات الهی و خیابان حافظ از سمیه به سمت جنوب ، خیابان فلسطین ، وصال شیرازی و خیابان قدس از طالقانی به سمت جنوب و خیابان ۱۶ آذر از بلوار کشاورز و پورسینا
 
۱۵- مسیرهای عمود بر خیابان انقلاب در ضلع جنوبی شامل: خیابان خارک از استاد شهریار ، خیابان ابوریحان ، خیابان رازی ، خیابان دانشگاه ، خیابان ۱۲ فروردین – خیابان منیری جاوید از دکتر لبافی نژاد به سمت شمال تا خیابان انقلاب.

رییس پلیس راهور تهران ممنوعیت‌های توقف را نیز به شرح زیر اعلام کرد:

۱- طول بزرگراه جناح از میدان آزادی تا فلکه دوم صادقیه در هر دو مسیر
 
۲- طول جاده مخصوص از میدان آزادی تا پل اکباتان در هر دو مسیر
 
۳- طول بزرگراه آیت اله سعیدی از میدان آزادی تا میدان فتح در هر دو مسیر
 
۴
– طول خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان فردوسی و در ادامه تا میدان امام حسین (ع) در هر دو مسیر

تشکلها و شخصیت های سیاسی با صدور بیانیه هایی در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران تاکید کردند: احزاب ایران همراه مردم منسجم و پر خروش در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرده، اقتدار ایران را به رخ جهانیان می کشانند.


استفاده از مترو  در روز بیست و دوم بهمن رایگان است

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: مترو تهران در یوم الله ۲۲ بهمن با بسیج نیروهای خود خدمات ویژه‌ای را به راهپیمایان این روز ارائه خواهد کرد.

محمد احمدی بافنده ضمن تبریک فرارسیدن سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: استفاده از مترو از ابتدای سرویس‌دهی تا پایان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن رایگان است ضمن آنکه فاصله حرکت قطارها به خصوص در خط ۴ که در مسیر راهپیمایی قرار دارد کاهش خواهد یافت.

وی در تشریح برنامه حرکت قطارهای مترو در این روز گفت: در خط یک فاصله گذر ۷ دقیقه، خط دو ۴ دقیقه، خط سه ۱۵ دقیقه و خط چهار ۴٫۵ دقیقه و خط پنج ۱۵ دقیقه است.

احمدی بافنده با بیان اینکه در این روز تردد مسافران در تمامی خطوط رصد و در صورت ازدحام جمعیت قطارهای فوق‌العاده اعزام می شوند، تصریح کرد: این آمادگی وجود دارد که در هنگام بازگشت راهپیمایان در ایستگاه‌های خط ۴ هر ۹۰ ثانیه یک قطار اعزام شود.

وی با بیان اینکه از مدتی پیش شرکت بهره برداری مترو تهران برای خدمات رسانی هرچه بهتر دراین روز، بررسی تجهیزات ایستگاه‌ها را در دستور کار خود قرار داده است افزود: بر این اساس سرویس زودتر از موعد پله‌ برقی ها و سایر تجهیزات در ایستگاه‌های فردوسی، زیرگذر تئاتر شهر، میدان انقلاب اسلامی، توحید و شادمان و سایر ایستگاه‌هایی که در مسیر راهپیمایی قرار دارند توسط متخصصان شرکت انجام شده است.

براساس گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو تهران، احمدی بافنده در پایان خاطر نشان کرد: همانند هرسال و به منظور حفظ نظم و امنیت در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، ایستگاه میدان آزادی از صبح تا پایان مراسم راهپیمایی پذیرش مسافر ندارد.

وضعیت آب و هوا ۲۲ بهمن ۹۵


سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه شماره ۱۲۵ به تشریح وضعیت جوی کشور در روزهای آتی و به‌ویژه ۲۲ بهمن پرداخت که متن آن به شرح ذیل است:  

با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا امروز و فردا شاخص کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک و قزوین در حد  ناسالم برای گروههای حساس پیش‌بینی می‌شود. از اینرو توصیه می‌شود طی این مدت کودکان و سالمندان و همچنین افراد حساس به آلودگی هوا از تردد غیر ضروری در فضای باز مناطق شهری خودداری کنند.
گفتنی است روز جمعه به سبب بارندگی و وزش باد از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و کیفیت هوا به شرایط سالم می‌رسد.
همچنین روزپنج شنبه بارش برف، باران و وزش باد در استانهای غربی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، بخشهایی از شمال غرب، سواحل غربی دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز آغاز شده و تا اواسط روز جمعه ادامه می یابد.
 بعد از ظهر جمعه بارش در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور ادامه دارد و از ناپایداری در سایر مناطق کشورکاسته می شود.
جمعه ۲۲ بهمن ماه سال ۹۵: بارش برف در اردبیل، خراسان شمالی ارتفاعات لرستان؛ بارش باران و برف در دامنه‌های البرز در تهران، البرز، سمنان و گلستان؛ بارش باران و برف در گیلان، مازندران و گلستان.
طی این مدت بارش برف در جاده‌های کوهستانی شمال و شمال غرب به ویژه جاده‌های ارتباطی گیلان و اردبیل موجب لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌ای خواهد شد.
همچنین طی روزهای پنجشنبه و جمعه در خوزستان و ایلام وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.
بر این اساس فراهم کردن تمهیدات ایمنی و انجام احتیاط لازم  هنگام عبور از استانهای مذکور به‌ویژه مناطق کوهستانی آن توصیه می‌شود.

 

 

این را هم ببینید

اجرای قانون هوای پاک در سال ۹۷

قانون هوای پاک سال ۹۷ اجرا می شود

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه امیدواریم با تصویب آیین‌نامه‌ها، قانون هوای پاک در اوایل سال ۹۷ اجرایی شود، گفت: مردم خود باید تشخیص دهند که کالای آلوده‌کننده نخرند و در مقابل کالای غیراستاندارد مقاومت کنند.