صفحه اول / علمی و پزشکی / پیشگیری و درمان / دفترچه درمانی حذف می شود

دفترچه درمانی حذف می شود

دفترچه درمانی حذف می شود

براساس مصوبه سازمان تامین اجتماعی مقرر شد که با یک برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مشخص، دفترچه درمانی تا پایان سال در تمامی استان‌ها حذف شود.

براساس تصمیم شورای معاونان سازمان تامین اجتماعی، همچنین معاونت درمان این سازمان موظف شد به صورت سیستماتیک و با تدوین شاخص‌ها و پارامترهای کمی و کیفی نسبت به ارائه اطلاعات مربوطه در قالب داشبورد مدیریتی، گزارش های توجیهی و بررسی هزینه – فایده طرح حذف دفترچه در مراکز درمانی این سازمان اقدام کند.

همچنین براساس یکی دیگر از مصوبات شورای معاونان سازمان تامین اجتماعی مقرر شد به منظور جلوگیری از تحمیل هزینه‌های اجتماعی و مالی، بازنگری بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها، رویه‌ها در راستای روان سازی امور در دستور کار حوزه ‌ای فنی و حقوقی این سازمان قرار گیرد.

در زمان حاضر ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش بیمه درمانی سازمان تامین اجتماعی هستند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی پیش‌تر گفته بود: زیرساخت‌های لازم برای حذف دفترچه در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی فراهم شده است و پیش‌بینی می‌شود که این امر تا پایان امسال در کل کشور اجرایی شود.

سیدتقی نوربخش در همایش آموزشی حذف دفترچه درمانی در مراکز درمانی ملکی این سازمان افزود: این برنامه با توجه به فراهم شدن زیرساخت‌های فنی لازم تا پایان سال ٩۵ در کل کشور به اجرا در می‌آید و در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی برای استفاده از خدمات نیازی به دفترچه نخواهد بود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر طرح حذف دفترچه‌ها در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی در ۶ استان کشور اجرایی و در ۱۲ استان دیگر آغاز شده است.

نوربخش ادامه داد: برنامه حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی با همکاری کامل پزشکان و همکاران مراکز درمانی سازمان در حال اجراست.


منبع: همشهری آنلاین
 

این را هم ببینید

مواد غذایی مفید برای آلودگی هوای تهران

تاثیر مخرب آلودگی هوا بر پوست

آلودگی هوا به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است که تاکنون در مورد تاثیرات مخرب آن بر قسمت های مختلف بدن مطالب زیادی بیان شده است، در این مقاله به تاثیر آلودگی هوا بر پوست اشاره می کنیم.