صفحه اول / علمی و پزشکی / طب سنتی / درمان سنگ کلیه با میوه نسترن

درمان سنگ کلیه با میوه نسترن

درمان سنگ کلیه با میوه نسترن

میوه نسترن نقش موثری در دفع سنگ کلیه دارد برای رفع این مشکل قبل از هر وعده غذایی یک لیوان از این دمنوش را میل کنید.

درمان سنگ کلیه با میوه نسترن

نسترن، نوعی رز وحشی با گل های ریز است که به رنگ های سفید، قرمز و زرد یافت می شود و بوی کم، اما مطبوعی دارد. قسمت های مورد استفاده این گیاه میوه تازه یا خشک شده، برگ و گل آن است. در این مطلب برخی از خواص نسترن را بیان می کنیم.

میوه نسترن از نظر طب سنتی ایران، معتدل و خشک است.

میوه نسترن سرشار از ویتامین C است؛ به طوری که در ۱۰۰ گرم آن، ۶۰۰ میلی گرم ویتامین C وجود دارد، در حالی که در ۱۰۰ گرم پرتقال فقط ۵۰ میلی گرم ویتامین C موجود است؛ بنابراین مقدار ویتامین C میوه نسترن ۱۲ برابر پرتقال و ۳ برابر لیموترش است.

دمنوش نسترن در درمان بیماری های قلبی مفید است همچنین میوه نسترن سبب کاهش فشار خون می شود.

دمنوش نسترن تپش قلب را رفع می کند برای این منظور ۱۰ گرم میوه نسترن را سه ساعت در ۳۰۰ سی سی آب خیس کنید سپس ۵ دقیقه آن را بجوشانید و بگذارید ۱۵ دقیقه دَم بکشد؛ روزانه ۳ فنجان از این دمنوش را میل کنید.

دمنوش میوه نسترن، مقوی معده است. این دمنوش اسهال، انقباض ماهیچه های معده و انگل روده را از بین می برد.

برای درمان تورم کلیه و مجاری ادراری از نسترن استفاده می شود.
میوه نسترن نقش موثری در دفع سنگ کلیه دارد برای این منظور ۱۵ گرم میوه خرد شده نسترن را در ۳۰۰ سی سی آب بجوشانید و بگذارید ۱۵ دقیقه دَم بکشد؛ قبل از هر وعده غذایی یک لیوان از این دمنوش را میل کنید.

برای درمان بند آمدن ادرار، ۱۰ گرم میوه نسترن را در ۳۰۰ سی سی آب جوش بریزید و بگذارید ۱۵ دقیقه دَم بکشد قبل از هر وعده غذایی یک فنجان از این دَم کرده را بنوشید.

نسترن تاثیر بسزایی در درمان نقرس دارد.


برای بهبود شکستگی استخوان، ضمادی از برگ نسترن درست کنید و آن را روی محل شکستگی قرار دهید.

میوه نسترن خاصیت آرام بخشی دارد و بی خوابی را برطرف می کندهمچنین جهت رفع غم و اندوه باید ۱۰ گرم میوه نسترن را در ۳۰۰ سی سی آب سه ساعت خیس کنید سپس آن را حرارت دهید تا به جوش آید و بگذارید ۱۵ دقیقه دَم بکشد؛ روزانه ۳ فنجان از این دمنوش را میل کنید.

نسترن سرعت جریان خون را در پوست افزایش می دهد و پوست را لطیف می کند و دم کرده برگ و گل نسترن برای شستشوی زخم و سوختگی ها استفاده می شود.

نسترن بوی بد بدن را دفع می کند. افرادی که زیاد عرق می کنند باید بدن خود را پس از استحمام با دَم کرده گل و برگ نسترن بشویند.

میوه نسترن ضد سنگ کلیه/ نابودی سنگ کلیه با میوه نسترن

سه قاشق غذاخوری میوه خردشده نسترن را در آب جوش بریزید و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دَم بکشد سپس آن را صاف و میل کنید؛ این دمنوش را می توان روزانه سه بار مصرف کرد.

میوه گل نسترن قند خون را کاهش می دهد بنابراین مبتلایان به دیابت باید در مصرف این دمنوش احتیاط کنند؛ استفاده از دمنوش میوه گل نسترن برای زنان باردار ممنوع است.

این را هم ببینید

درمان بی خوابی با نسخه ابن سینا

درمان بی خوابی با نسخه ابن سینا

بی خوابی به خشکی مغز باز می‌گردد؛ وقتی مغز به اندازه‌ی کافی رطوبت نداشته باشد، بی‌خوابی ایجاد می‌شود. خشکی مغز می‌تواند همراه با گرمی یا سردی باشد.