صفحه اول / علمی و پزشکی / طب سنتی / درمان بی خوابی با نسخه ابن سینا

درمان بی خوابی با نسخه ابن سینا

درمان بی خوابی با نسخه ابن سینا

بی خوابی به خشکی مغز باز می‌گردد؛ وقتی مغز به اندازه‌ی کافی رطوبت نداشته باشد، بی‌خوابی ایجاد می‌شود. خشکی مغز می‌تواند همراه با گرمی یا سردی باشد.

درمان بی خوابی با نسخه ابن سینا


بی‌خوابی‌ای که به دلیل خشکی و گرمی ایجاد می‌شود، به این شکل است که فرد در ابتدا نمی‌تواند به راحتی به خواب برود و نزدیک سحر احساس خواب برای فرد ایجاد می‌شود.
افرادی که به دلیل خشکی و گرمی نمی‌خوابند، کنار تخت خود آب می‌گذارند تا مدام از آن بنوشند.این دسته از افراد در هوای سرد و مرطوب به راحتی می‌خوابند. عکس این موارد نیز صادق است.در همین زمینه برای داشتن خوابی بهتر و آرام‌تر به نسخه‌ای که بوعلی سینا برای بدخواب‌ها پیچیده مراجعه کردیم و آن را پیش روی شما گذاشتیم:
سنبل الطیب
سنبل الطیب یکی از گیاهانی است که می‌توان در درمان بی‌خوابی از آن کمک گرفت. این گیاه تاثیر فوق العاده‌ای در درمان بی‌خوابی دارد، به شرط آن‌که از نوع تازه‌ی گیاه استفاده شود.باید تکه‌های ریشه‌ی سنبل‌الطیب را در قوری به همراه دو لیوان آب جوش ریخت و پس از دو تا سه دقیقه جوشیدن آن را دم کرد.
پرخوری و یائسگی می‌تواند بی‌خوابی افراد را تشدید کند. برای رفع بی‌خوابی می‌توان یک نوع سوپ درست کرد. برای درست کردن این سوپ باید از جو، لپه و برنج استفاده کرد.هم چنین می‌توان در این سوپ، کدو حلوایی و یکی دوبرگ کاهو ریخت و علاوه بر آن، می‌توان گشنیز، هویج  و شیر نیز اضافه کرد.
طبق طب ابوعلی سینا، مصرف دمنوش‌هایی چون گل گاوزبان، اسطوخودوس و بادرنجبویه آرامش خاطر را به انسان هدیه و افراد را از بی‌خوابی نجات می‌دهد.
بهارنارنج
خیلی افراد با خاصیت آرام‌بخش و خواب‌آور بهارنارنج آشنایی دارند و از آن برای رفع مشکل بی‌خوابی استفاده می‌کنند.
بهارنارنج را می‌توان به شکل دمنوش، شربت یا عرق استفاده کرد. در واقع این گیاه بیشتر مناسب سوداوی مزاج‌هاست. برای درست کردن دم‌نوش بهارنارنج، کافی است ۱۵ گرم از آن را داخل قوری بریزید و ۱۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد و پس از صاف کردن بنوشید و پس از آن یک خواب آرام را تجربه کنید.

منبع: نیک و نو

این را هم ببینید

کارگاه آموزشی طراحی کسب و کار در گیاهان دارویی

مصونیت از سرماخوردگی با گیاهان دارویی

زیرفون که در کتب سنتی با نام زیرفون و زیزفون آمده‌است گیاهی است از خانواده‌ی Tiliaceae، دارای گونه‌های متعدد که در اروپا و بخصوص در فرانسه و در امریکا و تعدادی از گونه‌های آن نیز در جنگل‌های شمال ایران می‌رویند.