صفحه اول / مذهبی / خدمات بانک ها به زائران اربعین

خدمات بانک ها به زائران اربعین

خدمات بانک ها به زائران اربعین
در آستانه اربعین حسینی و حرکت زائران ایرانی به سمت کربلای معلی، بانک های مختلف کشور تسهیلات متعددی را برای تسهیل مبادلات پولی زایران در نظر گرفته اند.

%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b9%db%8c%d9%86-95

 

در کنار رایزنی مسوولان بانک مرکزی با مقام‌های عراقی برای اتصال شبکه بانکی دو کشور به منظور استفاده از کارت های بانکی ایرانی در عراق، بانک های مختلف برنامه‌های متنوعی را برای رفع بخشی از نیازهای مالی زائران ایرانی در نظر گرفته اند.

  برای نمونه بانک پارسیان به تازگی اعلام کرده که برای افزایش رفاه زائران عتبات عالیات، دستگاه‌های خودپرداز خود را در پایانه‌های مرزی غرب و جنوب کشور شامل مهران، شلمچه و چزابه مستقر کرده است تا به کاروان‌های عزاداری اربعین حسینی خدمات ارایه دهد.

همچنین  بانک سامان نیز با همین رویکرد ۱۶ دستگاه خودپرداز سیار را در مناطق مرزی کشور مستقر کرده است زیرا زائران در هنگام عزیمت و بازگشت از این سفر نیازمند وجه نقد هستند. این دستگاه های خود پرداز به مدت بیست روز و به صورت ۲۴ ساعته برای رفع نیازهای بانکی هموطنان فعال خواهند بود.

بر اساس این گزارش،  این دستگاه ها انواع خدمات بانکی شامل پرداخت وجه نقد، انتقال ‌وجه درون‌بانکی و بین‌بانکی با استفاده از کارت‌های عضو شتاب، خرید شارژ مستقیم سیم‌کارت‌های اعتباری تلفن‌همراه را برای دارندگان کارت‌های شتابی فراهم کرده اند. علاوه بر این بانک شهر با استقرار ۱۰ دستگاه خود پرداز در برخی هتل های شهر کربلا، امکان دریافت دینار عراق با کارت‌های شتابی ایران را برای زایران فراهم کرد.

زایران می توانند از طریق این دستگاه ها امور بانکی مورد نظر خود نظیر دریافت وجه (دینار)، انتقال وجه کارت به کارت، خرید شارژ تلفن همراه و مشاهده موجودی را انجام دهند.
همچنین همه پیشخوان‌های شهرنت بانک شهر در طول مسیر و در مرز مهران به صورت شبانه روزی فعال خواهد بود و دو دستگاه پیشخوان سیار نیز در منطقه به ارایه خدمات خواهد پرداخت.

این گزارش می افزاید: بانک قوامین نیز با استقرار دستگاه خود پرداز سیار در نوار مرزی و ارایه خدمات بانکی به صورت شبانه روزی و نیز ایجاد موکب زینب کبری (س) در نوار مرزی کشور در استان های ایلام و خوزستان و پذیرایی از زائران سعی دارد بخشی از نیازهای مسافران کربلای حسینی را مرتفع کند.

همچنین  بانک تجارت نیز از دیگر بانک هایی است که با استقرار دستگاه های خودپرداز در پایانه های مرزی غرب و جنوب غربی کشور، در مسیرهای حرکت به سمت پایانه‌های مرزی کشور، زایران اربعین را همراهی می کند.
منبع: ایرنا

 

مطلب مرتبط: راهنمای جامع مراسم پیاده روی اربعین

مطلب مرتبط: ویزای اربعین ۹۵| افزایش دفاتر کنسولگری عراق

مطلب مرتبط: در مراسم پیاده روی اربعین چه نکاتی را رعایت کنیم؟

مطلب مرتبط: مراسم پیاده روی اربعین ۹۵ ساماندهی می شود

مطلب مرتبط: دانشجویان برای پیاده‌روی اربعین ۹۵ نیاز به وثیقه ندارند

مطلب مرتبط: راهپیمایی اربعین ۹۵ | شعار و رنگ راهپیمایی عظیم اربعین تعیین شد

مطلب مرتبط: توصیه هایی برای بانوان زائر اربعین ۹۵

مطلب مرتبط: چگونه ویزای اربعین ۹۵ و بیمه نامه دریافت کنیم؟

مطلب مرتبط: تاریخچه پیاده روی اربعین

مطلب مرتبط: زائرین اربعین از چه مرزهایی می تواند خارج شوند؟

مطلب مرتبط: مسابقه عکاسی اربعین ۹۵

مطلب مرتبط: ویزای زائران مراسم اربعین ۲۰ روز اعتبار دارد

این را هم ببینید

اعمال شب عید فطر 95

آداب عید فطر و پرداخت زکات فطره در قرآن کریم

مومنین و مسلمانانی که با یک ماه روزه داری ، تسلط بر غریزه ها و خواسته های نفسانی را به منظور اطاعت از خواست الهی تمرین کرده اند ، پایان این برنامه عظیم عبادی را جشن می گیرند و طبیعی است که ماهی به عظمت و شکوه رمضان که سراسر فیض و برکات الهی در آن نازل می شود، عیدی به بزرگی فطر می طلبد.