صفحه اول / فرهنگی و هنری / صنایع دستی / جشنواره صنایع دستی فجر، فرصتی برای بازاریابی و صادرات

جشنواره صنایع دستی فجر، فرصتی برای بازاریابی و صادرات

جشنواره صنایع دستی فجر، فرصتی برای بازاریابی و صادرات

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است برگزاری جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر می‎تواند فرصت خوبی برای معرفی مجدد محصولات ایرانی به سایر کشورها باشد.

 

صنایع_دستی

محمداسماعیل سعیدی ضمن ابراز خرسندی از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر اضافه شدن جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی به فهرست جشنواره‌های فجر، گفت: این رخداد که قرار است به صورت بین المللی برگزار شود موجب آشنایی بیشتر مردم دنیا با ظرفیت‌های ایران کهن در حوزه صنایع دستی خواهد شد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مصوبه جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی برای فراخوان و برگزاری جشنواره امسال به صورت بین المللی دیر ابلاغ شده است، اظهار کرد: نباید از یاد برد که جشنواره سال جاری می‌تواند زمینه خوبی برای کسب تجربه و برگزاری باشکوه‌تر این جشنواره در سال آینده باشد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه ایران اسلامی دارای متنوع ترین آثار هنرهای سنتی و صنایع دستی است، ادامه داد: متاسفانه علی رغم وجود ظرفیت فراوان تولید محصولات صنایع دستی، شاهد از دست رفتن بازارهای بین المللی و حتی بازارهای داخلی هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه متاسفانه هم اکنون بازارهای پررونق در مشهد، قم و غیره مملو از صنایع دستی متعلق به کشور چین است و کالاهای ایرانی جایگاهی ندارند، افزود: این روند در بازارهای دنیا نیز رخ داده و سایر کشورها با کپی برداری از محصولات تولید شده هنرمندان ایرانی، بازار را به دست گرفته اند.

سعیدی اظهار کرد: برگزاری جشنواره بین المللی فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی می‎‌تواند تاثیر خوبی برای معرفی مجدد محصولات ایرانی به سایر کشورها باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که امروزه بازاریابی در عرصه محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی حرف اول را می‌زند از این رو باید تلاش شود در حاشیه برگزاری جشنواره بین المللی فجر در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی، بازاریابی خوبی برای فروش و صادرات محصولات ایرانی صورت بگیرد.

این را هم ببینید

حمایت از کارگاه‌های صنایع‌دستی در سال 95

صنایع دستی؛ هنری که سخاوتمندانه اشتغال می آفریند

سفال، منبت ،چرم، گلیم، گیوه بافی و مرواربافی مشتی از خروار هنرهای متنوع و بی نظیر هنرمندان چیره دست همدانی است که می تواند در قالب صنایع دستی و با اندک سرمایه‌ گذاری اولیه، راه گشای معضل بیکاری باشد و اشتغالی ارزان برای جویندگان کار بیافریند.