صفحه اول / فرهنگی و هنری / گردشگری و تاریخی / ثبت ملی درخت چنار کهنسال مشگین شهر

ثبت ملی درخت چنار کهنسال مشگین شهر

ثبت ملی درخت چنار کهنسال مشگین شهر

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر گفت: تلاش می شود درخت چنار روستای انار از توابع این شهرستان که حدود ۸۰۰ تا۱۰۰۰ساله است به ثبت ملی برسد.

ثبت ملی درخت چنار کهنسال مشگین شهر

درخت چنار کهنسال روستای انار در مشگین شهر به ثبت ملی می رسد. محرم جعفری در نشست هم فکری با اعضای انجمن میراث فرهنگی بخش مشگین شرقی شهرستان مشگین شهر تصریح کرد: پس از آزاد سازی حریم درخت کهنسال انار با همکاری بخشداری  و دهیاری این اثر ارزشمند به ثبت ملی می رسد.

وی افزود: همچنین به منظور ساماندهی شهریری اثر باستانی مشگین شهر اعتبار مرمت اختصاص یافته و پوشش حفاظتی نیز اجرا می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مشگین شهر گفت: حفاظت از آثار تاریخی تنها وظیفه میراث فرهنگی نیست و انتظار می رود با توجه به گستره و تنوع آثار شهروندان نیز مشارکت کنند.

به گفته جعفری به منظور جلب مشارکت شهروندان، انجمن های میراث فرهنگی نقش کلیدی دارند و می توانند در مسیر تقویت و تحکیم هویت فرهنگی و حفاظت از آثار ارزشمند تاریخی و فرهنگی ادارات میراث فرهنگی را یاری کنند.

گفتنی است مشگین‌شهر یکی از شهرستان‌های استان اردبیل است که در دامنه کوه سرفراز سبلان قرار گرفته و از طبیعتی زیبا و آب و هوایی خنک و دلنشین برخوردار است.

وجود گردشگاه‌های طبیعی و تاریخی و آبگرم‌های معدنی در مشگین‌شهر همه ساله گردشگران بسیاری را به سوی این منطقه جذب می‌کند .

 

این را هم ببینید

راه اندازی سامانه گردشگری مجازی قزوین

به‌منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی قزوین به گردشگران و مخاطبان، نخستین سامانه جامع گردشگری مجازی استان قزوین در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران رونمایی شد.