صفحه اول / فرهنگی و هنری / صنایع دستی / تنوع صنایع دستی خوزستان نگاه بازار را به خود معطوف می‌کند

تنوع صنایع دستی خوزستان نگاه بازار را به خود معطوف می‌کند

تنوع صنایع دستی خوزستان نگاه بازار را به خود معطوف می‌کند

نماینده سازمان جهانی یونیدو از کارگاه‌های فعال صنایع دستی خوزستان بازدید کرد و از نزدیک در جریان نحوه و بازار تولیدات استان قرار گرفت.

جولیو ویناچا در بازدید از کارگاه‌های صنایع دستی شهرستان‌های شوشتر و دزفول اظهار کرد: صنایع دستی استان خوزستان بسیار زیبا است و این زیبایی و جذابیت مصنوعات در خوزستان من را شگفت‌زده کرد.

وی افزود: صنایع دستی در خوزستان دارای تنوع خاصی است و این تنوع باعث می‌شود که نگاه‌ها به بازار تولیدات خوزستان معطوف شود.

در حاشیه این بازدید معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان اظهار کرد: یونیدو به دنبال تنوع و خلاقیت در تولیدات است و به دلیل تنوع در تولیدات صنایع دستی خوزستان این سازمان جهانی را به بازدید از کارگاه‌های خوزستان واداشته است.

امیرعباس کاویانی خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی خوزستان از تولیدکنندگان صنایع دستی حمایت می‌کند و برای احیای رشته‌های منسوخ شده نیز اعتبار هزینه می‌کند.

وی با اشاره به راه‌اندازی کارگاه‌های متنوع در سرای افضل شوشتر گفت: احیای رشته‌های جدید در سرای افضل شوشتر از جمله دستاوردهایی است که در یک سال گذشته بخش زیادی از فعالیت‌ها در این حوزه را به خد اختصاص داده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان افزود: راه‌اندازی کارگاه‌های صنایع دستی با اولویت آموزش در استان خوزستان انجام می‌شود و می‌کوشیم با آموزش فراگیر صنایع دستی هم از منسوخ شدن رشته‌های جلوگیری کنیم و هم با هزینه بسیار اندک اشتغال ایجاد کنیم.

کاویانی خاطرنشان کرد: در خوزستان کارگاه‌های صنایع دستی متعددی فعال هستند که همه در راستای تنوع تولیدات و بهبود عرضه به بازار هدف در حال تلاش هستند.

 

این را هم ببینید

صنایع دستی

مشکلات رشته صنایع دستی در دانشگاه‌ها

مدیر گروه رشته صنایع دستی دانشکده هنرهای کاربردی دانشگاه هنر گفت: رشته صنایع دستی هم اکنون هدفمند نیست، شرح درس و تصمیم‌گیری برای رشته صنایع دستی مربوط به سال ۶۲ است که نیاز به بازنگری و به‌روز شدن دارد و این دروسی که برای این رشته در نظر گرفته شده است باید هدفمندتر و به شکل اختصاصی دنبال شود.