صفحه اول / فرهنگی و هنری / صنایع دستی / تقویت بسته‌بندی در حوزه صنایع دستی

تقویت بسته‌بندی در حوزه صنایع دستی

لزوم تقویت بسته‌بندی در حوزه صنایع دستی

نشست فعالان صنایع دستی و فعالان بسته‌بندی کشور با حضور بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در سالن فجر سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

تقویت بسته‌بندی در حوزه صنایع دستی

 به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، در نخستین نشست مشترک فعالان صنایع دستی با فعالان بسته‌بندی کشورکه به همت دفتر حمایت از تولید این معاونت در سالن فجر برگزار شد، بهمن نامورمطلق با تشکر از حضور فعالان بسته بندی و هنرمندان و اساتید دانشگاه در این حوزه گفت:  اهمیت بسته بندی در حوزه صنایع دستی برای ما بسیار مهم است و این تاکید و اهمیت از سوی رییس سازمان آقای دکتر مونسان نیز تاکید شده و ایشان به برند سازی و بسته بندی صنایع دستی تاکید فراوانی دارند.

معاون صنایع دستی کشور با اشاره به فرهنگ ارتباطی و مباحث فلسفی و متنی این موضوع با کالای صنایع دستی که خود شی هنری است، بیان کرد: ما برای تقویت بسته‌بندی در حوزه صنایع دستی اخیرا جلسه‌ای با هیئت‌های چینی در کویت داشتیم و مباحثی را برای تعامل بین ایران و چین در این زمینه مطرح کردیم. امیدواریم با تداوم این جلسات و تصمیمات اتخاذ شده در راستای اجرای این مهم در آینده به نتایج خوبی برسیم .

فریدون میرزالو مدیر کل اداره حمایت از تولید معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، در بخش دیگری از این نشست گفت:هم اکنون یکی از سیاست‌هایی که از طرف ریاست سازمان میراث فرهنگی به ما ابلاغ شده، موضوع تجاری‌سازی صنایع دستی و بسته بندی این محصولات است. و یکی از برنامه‌هایی که فکر می‌کنیم باید در حوزه بسته‌بندی صنایع دستی انجام دهیم، رسیدن به شخصیت سازی در حوزه بسته بندیصنایع دستی است.

او ادامه داد: امروزه ۳۰۰ هزار نفر در حوزه صنایع دستی از ما مجوز دریافت کرده‌اند. ما در آینده تسهیلات ارزان قیمتی را در اختیار هنرمندانی قرار می‌دهیم که قسمتی از محصولات خود را به حوزه بسته بندی اختصاص داده‌اند.

وی تصریح کرد: در نمایشگاه ملی صنابع دستی که در شهریور ماه برگزار شد هنرمندان و غرفه هایی که محصولات خود را با بسته بندی ارائه کرده بودند از یک سری تسهیلات برخوردار شدند که این رویه در نمایشگاه های آتی نیز تکرار خواهد شد. در آینده شاهد برگزاری نمایشگاهی برای کارگاه‌هایی که محصولات خود را با بسته‌بندی ارائه می‌دهند، خواهیم بود.

مدیر کل اداره حمایت از تولید معاونت صنایع دستی خاطرنشان کرد: ممکن است استفاده از بسته‌بندی در نمایشگاه‌های صنایع دستی در استان هایی که تسهیلات دولتی و کمک های ستادی بیشتر است،  اجباری شود.

این جلسه که با حضور فعالان حوزه بسته بندی،  هنرمندان و صنعتگران،  اساتید و صاحب نظران و مدیران ارشد معاونت صنایع دستی برکزار شد در پایان با پرسش و پاسخ تخصصی هنرمندان از صاحبان شرکت های بسته بندی به پایان رسید.

این را هم ببینید

بازارچه های صنایع دستی تهران در نوروز۹۶

دست واسطه ها را در فروش صنایع دستی کوتاه کنیم

معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به راه اندازی نمایشگاه های دائمی صنایع دستی، گفت: باید تلاش کنیم دست واسطه ها را از بازار فروش این محصولات کوتاه کنیم.