صفحه اول / فرهنگی و هنری / کتاب و رسانه / تجدید چاپ کتاب “نگاهی نو به زندگی و شخصیت معصومین(ع)”

تجدید چاپ کتاب “نگاهی نو به زندگی و شخصیت معصومین(ع)”

تجدید چاپ کتاب "نگاهی نو به زندگی و شخصیت معصومین(ع)"

نگاهی نو به زندگی و شخصیت معصومین

چهار عنوان از کتاب‌های مجموعه «نگاهی نو به زندگی و شخصیت معصومین» توسط نشر معارف تجدید چاپ شد.
به گزارش خبرنگار مهر، ۴ عنوان از کتاب های مجموعه «نگاهی نو به زندگی و شخصیت معصومین» به تازگی توسط نشر معارف تجدید چاپ شده است. این کتاب‌ها به ترتیب «همنام گل های بهاری»، «امیر گل ها»، «خاطر نازک گُل» و «غنچه دلتنگ» نام دارند که به ترتیب به زندگانی پیامبر اسلام(ص)، امام علی(ع)، حضرت زهرا(س) و امام حسن مجتبی(ع) می پردازند.
 
کتاب «همنام گل‌های بهاری» نگاهی نو به زندگی و شخصیت پیامبر اسلام را در بر می‌گیرد و به قلم حسین سیدی نوشته شده است. این کتاب به تازگی به چاپ سی و دوم رسیده و مجموع شمارگان چاپ های پیشین آن، ۱۶۵ هزار نسخه بوده است. 
 
این کتاب که برنده جایزه کتاب سال حوزه علمیه قم شده، با ۲۴۰ صفحه، شمارگان ۵ هزار نسخه و قیمت ۷۰ هزار ریال تجدید چاپ شده است.
 
کتاب دوم، «امیر گل‌ها» نام دارد که نگاهی نو به زندگی و شخصیت امام علی(ع) را شامل می شود و مانند کتاب پیشین و ۲ عنوان دیگر به قلم حسین سیدی نوشته شده است. این کتاب به تازگی به چاپ نهم رسیده و مجموع شمارگان چاپ های پیشین آن، ۳۰ هزار نسخه است. 
 
این کتاب برنده جایزه کتاب سال ولایت بوده و با ۲۵۲ صفحه، شمارگان ۵ هزار نسخه و قیمت ۸۰ هزار ریال تجدید چاپ شده است.
 
«خاطر نازک گل» (نگاهی به زندگی و شخصیت حضرت زهرا(س)) هم سومین عنوان این مجموعه است که چاپ اول آن به تازگی منتشر شده است. 
 
این کتاب با ۲۷۶ صفحه، شمارگان ۳ هزار نسخه و قیمت ۸۰ هزار ریال به چاپ رسیده است.
 
چهارمین کتاب از این مجموعه هم «غنچه دلتنگ» نام دارد و درباره زندگی و شخصیت امام حسن مجتبی(ع) است. این کتاب هم مانند «خاطر نازک گل» برای اولین بار است که به چاپ رسیده است. 
 
در قسمتی از این کتاب می خوانیم:
 
«راوی می‌گوید: کنار امام حسن مجتبی (ع) نشسته بودم. مردی آمد و گفت: ای فرزند رسول خدا! فلانی از من طلب دارد [من نمی‌توانم فعلا بپردازم] و او تصمیم به زندانی کردن من دارد. حضرت فرمود: «قسم به خداوند [الان] پولی ندارم به جای تو بدهم؛ اما می توانم [بروم و] با او صحبت کنم.» و نعلینش را پوشید. به او یادآوری کردم که معتکف است [و نمی تواند از مسجد خارج شود.]
 
فرمود: فراموش نکردم، اما از پدرم شنیدم و او از پیامبر (ص) شنید که می‌فرمود: کسی که در راه [رفع نیاز] برادر دینی‌اش تلاش کند [هر چند موفق نشود]، چنان است که خداوند والا را نُه هزار سال پرستیده باشد؛ سال هایی که روزهایش روزه گرفته و شبهایش به عبادت بیدار مانده باشد…»
 
این کتاب با ۲۴۶ صفحه، شمارگان ۳ هزار نسخه و قیمت ۷۰ هزار ریال به چاپ رسیده است. 

این را هم ببینید

«صربستان»

«صربستان» مهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌شود

کشور «صربستان» قرار است که به عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب ۹۷ تهران حضور داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =