صفحه اول / فرهنگی و هنری / صنایع دستی / تجاری شدن نمایشگاه های صنایع دستی

تجاری شدن نمایشگاه های صنایع دستی

تجاری شدن نمایشگاه های صنایع دستی

معاون صنایع دستی گفت: نمایشگاههای صنایع دستی باید به سمت تجاری شدن گام بردارند.

 

تجاری شدن نمایشگاه های صنایع دستی


 

بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی دردومین روز از بیست و ششمین نمایشگاه ملی و پنجمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی گفت: در این نمایشگاه، وضعیت صنایع دستی به نمایش گذاشته می شود، هرسال یکبار دور هم جمع می شویم تا ببینیم حال صنایع دستی چگونه است و چه کالاهایی قابلیت حضور درنمایشگاههای بین المللی را دارد.

وی ادامه داد: ما در این نمایشگاه ظرفیتها و قابیلت های صنایع دستی را مورد ارزیابی قرار می دهیم و در مورد برنامه های آینده این حوزه برنامه ریزی می کنیم.

معاون صنایع دستی تصریح کرد: نمایشگاه امسال روند بهتری را طی می کند به طوریکه ما در این دوره به اهدافی که از برگزاری نمایشگاه داریم نزدیکتر شده ایم.

نامورمطلق اضافه کرد: نمایشگاه بیست و ششم دارای کیفیت بسیار مناسبی نسبت به سالهای گذشته است و با این روند ما به سوی تجاری شدن در این حوزه گام بر می داریم.

وی بیان کرد: هدف ما، تجاری شدن و مستقل شدن نمایشگاهها است هرچند در رابطه با حمایت از مناطق محروم هم اقدامات و برنامه هایی صورت گرفت تا آنها هم در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

نامورمطلق افزود: این نمایشگاه یک دوره ایران شناسی و زیبا شناسی را برای بازدیدکنندگان به همراه دارد، ما شاهد حضور اقوام ایرانی و قومیت های مختلف با صنایع دستی مختلف در این فستیوال هستیم .

معاون صنایع دستی افزود: این نمایشگاه صرفا برای خرید نیست، بلکه برای آشنایی سازی مردم با صنایع دستی است، چراکه با حمایت مردم، ما می توانیم آینده خوبی را برای صنایع دستی داشته باشیم.

 

منبع: میراث

این را هم ببینید

صنایع دستی

مشکلات رشته صنایع دستی در دانشگاه‌ها

مدیر گروه رشته صنایع دستی دانشکده هنرهای کاربردی دانشگاه هنر گفت: رشته صنایع دستی هم اکنون هدفمند نیست، شرح درس و تصمیم‌گیری برای رشته صنایع دستی مربوط به سال ۶۲ است که نیاز به بازنگری و به‌روز شدن دارد و این دروسی که برای این رشته در نظر گرفته شده است باید هدفمندتر و به شکل اختصاصی دنبال شود.