صفحه اول / علمی و پزشکی / بیمه شدن پیوند قلب،کبد،ریه،روده،پانکراس و مغز استخوان

بیمه شدن پیوند قلب،کبد،ریه،روده،پانکراس و مغز استخوان

بیمه شدن پیوند قلب،کبد،ریه،روده،پانکراس و مغز استخوان

بیمه شدن پیوند قلب،کبد،ریه،روده،پانکراس و مغز استخوان

 

دولت تصویب کرد هزینه‌های پیوند کبد، قلب، ریه، روده، پانکراس و مغز استخوان مشمول تعهدات بیمه پایه سازمان‌های بیمه‌گر قرار گیرد.

در جلسه عصر یکشنبه هیئت دولت به ریاست معاون اول رئیس جمهور و در راستای تصمیمات شصت و یکمین جلسه شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور درخصوص پوشش بیمه‌ای هزینه‌های پیوند اعضای بدن تصمیماتی اتخاذ شد.

همچنین همه اقدامات تشخیصی و درمانی سرپایی و بستری پس از پیوند همه نهادها، مشابه سایر بیماران تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر می‌باشد.

هیئت دولت اجرای بیمه فوت و حوادث بازنشستگان و مستخدمین رسمی دستگاه‌های اجرایی را نیز به مدت پنج سال دیگر تمدید کرد و مبلغ آن را از 30 میلیون ریال به 50 میلیون ریال افزایش داد.

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون مطبوعات، از دیگر مصوبات دولت بود. بر پایه این اصلاحات مواردی از قبیل تعریف دقیق مؤسسه خبری، الزام مدیران مسئول به بیمه کردن کارکنان رسانه، الزام رسانه‌ها به نشر پاسخ ظرف 24 ساعت پس از وصول، الزام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به فراهم کردن تمهیدات لازم برای الکترونیکی کردن انتخابات مدیران مسئول بخشی از اصلاحات است.

دولت همچنین با اختصاص مبلغ 13 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار به وزارت جهاد کشاورزی برای پرداخت سهم دولت و تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی موافقت کرد.

منبع: اینترنت
 

این را هم ببینید

در مورد مایکروفر چه میدانیم؟

در مورد مایکروفر چه میدانیم؟

مطالعات پژوهشگران دانشگاه منچستر اثبات کرد میزان دی اکسید کربن تولید شده در مایکروفر برابر با آلاینده های ایجاد شده توسط ۷ خودرو است.