صفحه اول / بومگردی / اقامتگاه بوم گردی برغان البرز

اقامتگاه بوم گردی برغان البرز

اقامتگاه بوم گردی برغان البرز
 نخستین اقامتگاه بوم گردی در روستای تاریخی برغان گشایش یافت، افتتاح این اقامتگاه بوم گردی زمینه ساز بهره مندی بیشتر دوستداران محیط طبیعی ایران و گردشگران از طبیعت روح انگیز البرز خواهد بود.
 

برغان کرج

به نقل از ایرنا، سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری که برای افتتاح چند پروژه روستایی به البرز سفر کرده بود در شهرستان ساوجبلاغ و در روستای تاریخی برغان حضور یافت و نخستین اقامتگاه بوم گردی این روستا را به بهره برداری رساند.

روستای تاریخی برغان از مناطق نمونه گردشگری استان البرز است که در ۱۳ کیلومتری کلانشهر کرج و در بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ قرار گرفته، از جاذبه های تاریخی، مذهبی و طبیعی فراوانی برخوردار است.

حسینیه برغان، پل برغان و چنار یکهزار ساله مسجد برغان از نقاط دیدنی این روستا محسوب می شوند. روستای برغان همچنین دارای طبیعت بکر و زیبا و جزء مناسب ترین روستاها برای توسعه بوم گردی و گردشگری سلامت است.

استان البرز به واسطه تنوع اقلیم از کویر گرفته تا جنگل و کوهستان دارای ظرفیت های بالقوه بسیاری برای توسعه گردشگری در انواع مختلف است که دارا بودن طبیعت بکر و روستاهای کوهستانی و خوش آب و هوا می تواند مقصد بسیاری از گردشگران علاقمند به طبیعت گردی باشد.

رضوی در ادامه به روستای بانوصحرا در بخش چندار رفت و مدرسه خیر ساز روستای بانوصحرا را به بهره برداری رساند.

اقامتگاه بوم گردی برغان البرز

راه اندازی تعاونی و نمایشگاه دائمی فرش در ساوجبلاغ از دیگر برنامه های معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در استان البزر بود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در جریان این سفر گفت که دولت تسهیلات کلان با سودهای ۶ و ۸ درصد برای ایجاد و توسعه تعاونی های روستایی در فعالیت های مختلف در نظر گرفته است.

سید ابوالفضل رضوی گفت: اگر این تعاونی ها در روستاهای مختلف توسعه داده شود ما آمادگی تامین تسهیلات لازم آن را داریم.
وی با قدردانی از ابتکار فرماندار ساوجبلاغ در راه اندازی نمایشگاه دایمی فرش در این شهرستان، گفت: باید در برابر این همه هنر وزیبایی که تبلور قدرت لایزل الهی را با تاروپود در هم آمیخته شکر به جای آورد.

 

این را هم ببینید

آدم برفی - برف

مسابقه عکس یک روز برفی در اماکن تاریخی

مرکز روابط‌ عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی مسابقه عکاسی «یک روز برفی در اماکن تاریخی» را برگزار می‌کند.