صفحه اول / اقتصاد و تجارت / نمایشگاه و سمینار / اخبار نمایشگاه الکامپ ۹۵ / شرکت های بازی ساز در نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۶

اخبار نمایشگاه الکامپ ۹۵ / شرکت های بازی ساز در نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۶

اخبار نمایشگاه الکامپ ۹۵ / شرکت های  بازی ساز در نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۶

رییس بنیاد ملی بازی های رایانه ای با بیان حضور بازی سازها در الکامپ تحت عنوان الکام گیمز و حمایت از آنها با تقبل هزینه های مربوط به غرفه ها، این شرکت ها را دارای بازی هایی دانست که در جشنواره های مختلف مورد تقدیر واقع شده یا از پتانسیل های خوبی در بازارهای داخلی و خارجی برخوردارند.

 بازی کامپیوتری

 

محمدحسن کریمی قدوسی با بیان حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای از شرکت های بازی ساز برای حضور در نمایشگاه الکامپ گفت: بنیاد با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در قالب ایجاد یک برند اختصاصی مرتبط با بازی سازی در دل نمایشگاه الکامپ تحت عنوان الکام گیمز، فرصت حضور بازی سازان در بزرگ ترین نمایشگاه حوزه فناوری در کشور را با حداقل هزینه فراهم کرده است.
وی درباره نحوه این حمایت توضیح داد: بدین ترتیب بنیاد ملی بازی های رایانه ای ۷۰ درصد هزینه های مرتبط با فضای غرفه را برای شرکت هایی که کمتر از ۳ سال از تاسیس آنها می گذرد، متقبل می شود و برای شرکت های بالای ۳ سال  نیز ۵۰ درصد هزینه های فضا را تقبل می کند.

رییس بنیاد ملی بازی های رایانه ای با بیان وجود برنامه بلندمدت برای حمایت از بازی سازان گفت: در این باره برنامه های مختلفی خصوصا در حوزه زیرساخت ها در حال انجام است و در این میان می توان به بحث راه اندازی آزمایشگاه تست بازی، سامانه آموزش آنلاین، سامانه مشاغل بازی ایران، شبکه دانش و… پرداخت.

به این موارد همچنین می توان برنامه های بنیاد در جهت ایجاد قطب های بازی سازی در کشور، وام به شرکت های عضو کارگروه بازی های رایانه ای و آموزش نیروهای بازی ساز را نیز اضافه کرد.

وی شرکت های بازی سازی که برای حضور در الکام گیمز درخواست دادند را مولد بازی های موفق دانست و گفت: بسیاری از شرکت های بازی ساز متقاضی، سابقه تولید عناوین بازی های موفق مختلفی را داشته اند، بازی هایی که بسیاری از آنها در جشنواره های مختلف مورد تقدیر واقع شده اند یا از پتانسیل های خوبی در بازارهای داخلی و خارجی برخوردار هستند و البته بسیاری از بازی ها نیز در حال حاضر در بازارهای مختلف بسیار موفق بوده اند.

رییس بنیاد ملی بازی های رایانه ای با بیان تعداد شرکت های بازی ساز درخواست دهنده برای حضور در الکامپ و نحوه انتخاب آنها توضیح داد: بازی سازها شامل ۲۱ شرکت و ۲ گروه برای حضور در نمایشگاه الکام گیمز ثبت نام کردند که با احراز فعالیت همه آنها در حوزه بازی، امکان حضور در نمایشگاه برای آنها فراهم شد. البته با توجه به محدودیت های زمانی که با آن مواجه بودیم، خوشبختانه استقبال از این طرح در میان بازی سازان مناسب بوده است.

این را هم ببینید

نمایشگاه کتاب

ترفندهای خرید از نمایشگاه کتاب ۹۷

هرساله سلیقه‌های مختلف در ایام اردیبهشت ماه و برگزاری نمایشگاه کتاب راهی این رویداد بزرگ بین‌المللی می‌شوند. در ادامه مطلب به ترفتدهای خرید از تمایشگاه کتاب ۹۷ پرداخته ایم.