سبد خريد
 
سبد خرید
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
منو اصلی
 

 
ورود اعضا
 
 
مقايسه کالاها
 
مقایسه
نام کالا  
 
انگشتر نقره ما شالله
 
 
جزئيات خبر
 
معاون صنایع دستی:
صنایع دستی بدون دانشگاه منسوخ است

صنایع دستی بدون دانشگاه منسوخ است

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: صنایع دستی بدون خلاقیت منجمد و بدون دانشگاه ابتر و منسوخ است. ما نیازمند نسل جدیدی از فعالان حوزه صنایع دستی هستیم، این نسل جدید می‌تواند از کانال دانشگاه‌ها شکل بگیرد.

 

بهمن نامورمطلق در گردهمایی ملی دانش‌آموختگان و دانشجویان صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی در دانشگاه الزهرا (س) اظهار کرد: به هیچ‌وجه منکر روش‌های سنتی نیستیم، زیرا رویکرد ما نسبت به مسائل مختلف سلبی نیست و همیشه رویکردی ایجابی داشته‌ایم. در نتیجه باید با حفظ روش‌های سنتی از طریق تعامل با دانشگاه‌ها، نسل جدیدی در صنایع دستی تربیت کنیم.

 

او ادامه داد: صنایع دستی کشور به دگرگونی‌های اساسی در سه حوزه تولید، ترویج و تجارت نیاز دارد و این موضوع جز به‌دست دانشجویان و دانش‌آموختگان میسر نمی‌شود. دانش‌آموختگان این حوزه فقط نباید به تولیدات فردی و فاخر فکر کنند، بلکه لازم است کسانی هم به تولید انبوه و کاربردی توجه کنند و به اشتغال‌زایی و ارزآوری بیندیشند. همچنین لازم است به زیبایی‌شناسی اصیل ایرانی توجه داشته باشند، چراکه هویت ما در گرو همین زیبایی‌شناسی است.

 

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی گفت: صنایع دستی کشور در انتظار نسلی است که بتواند با ذائقه‌شناسی و طراحی متناسب، پاسخگوی زیبایی‌شناسی ایرانی‌ها و خارجی‌ها باشد. باید فعالان این حوزه نگاهی کلان داشته باشند و پیش از تولید، وضعیت فروش و تجارت را بررسی کنند، زیرا موضوع فروش، یکی از مشکلات اصلی این حوزه است.

 

نامورمطلق اظهار کرد: ما به‌دنبال این هستیم که دانشجویان، مدیران کارگاه‌های خودشان باشند و با دانشی که اندوخته‌اند کسب و کار راه بیندازند و در حوزه تخصصی خود، ثروت تولید کنند تا با استفاده از دانش و خلاقیت به نیازهای مردم و جامعه پاسخ دهند و در حالی که به ثروت ملی می‌افزایند، خود نیز به بزرگترین سرمایه ملی تبدیل شوند.

 

او بیان کرد: دانشجویان صنایع دستی باید خطرپذیری را به خطرگریزی ترجیح دهند. خطرپذیری یکی از ملزومات کارآفرینی است، نظام دانشگاهی ما باید دانش‌آموختگانی خلاق، خطرپذیر، مدیر و کارآفرین تربیت کند، زیرا در این صورت می‌توانیم به آینده رشته صنایع دستی امیدوار باشیم.

 

معاون صنایع دستی از دانشجویان خواست با بهره‌گیری از فن‌آوری‌های نو و تازه، همواره به فکر توسعه و پیشرفت باشند تا با اندیشه و خلاقیت فرصت‌های تازه بیافرینند.

 

نامورمطلق ادامه داد: دانشگاهی کارآفرین است که بتواند کارآفرین تربیت کند، ترویج روحیه کارآفرینی فقط در دانشگاهی امکان‌پذیر است که ارتباط خود را با مراکز تولید حفظ کند، این از شاخصه‌های دانشگاه نسل چهارم است. دانشگاه‌های دنیا نیز به سوی دانشگاه‌های کارآفرین تغییر هویت داده‌اند و دانشجویان یاد گرفته‌اند که کار گروهی انجام دهند و موسسات خود را تأسیس کنند.

 

او اظهار کرد: امیدوارم با کمک شما دانشجویان، نسل جدیدی در صنایع دستی ایجاد کنیم و روح تازه‌ای در صنایع دستی دمیده شود تا بتوانیم در حوزه صنایع دستی در جهان عرضه اندام کنیم.

 

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور درباره هدف از برگزاری گردهمایی دانش‌آموختگان هنرهای سنتی و صنایع دستی نیز گفت: ما در این کارگاه یک روزه می‌خواهیم به دانش‌آموختگان و دانشجویان حوزه صنایع دستی و رشته‌های مشابه بگوییم چگونه می‌توانند کارگاه خود را راه‌اندازی کنند، چه حوزه‌هایی آینده روشنی دارند که قابل سرمایه‌گذاری‌اند، دولت و نهادهای مالی چه امکاناتی را می‌توانند در اختیار کارآفرینان دانشگاهی قرار دهند، چه الگوها و تجربه‌های موفقی در این بخش وجود دارد و چگونه می‌توان هم با مراکز دانشگاهی و هم مراکز تولیدی، تعامل سازنده و موثر برقرار کرد.


تاریخ: ‎۱۳۹۵/۰۹/۲۳ ۱۲:۱۹
گروه: صنایع دستی
نویسنده: فروشگاه اینترنتی صنایع دستی "کیمیا استون"

 
نماد اعتماد الکترونیکی
 
 
تماس با فروشگاه
 
 
برای تماس با کارگاه صنایع دستی و فروشگاه کیمیا استون هر روز از ساعت 8 صبح الی 8 بعد از ظهر با شماره تلفن 09396354548 تماس حاصل فرمائید. ویا به سامانه پیام کوتاه به شماره 30007650006305 پیامک ارسال نمائید.
فروشگاه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، کارگاه ساخت زیورآلات و انگشتر نقره،کارگاه ساخت تابلو فیروزه، کارگاه حکاکی و عقیق خطی " کیمیا استون "  ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارای نماد اعتماد دو ستاره از مرکز توسعه تجارت وزارت صنعت،معدن و تجارت می باشد و به سامانه پرداخت امن الکترونیکی بانک ملت متصل است.
فروشگاه اینترنتی انگشتر و سنگ های قیمتی
 
نماد ساماندهی
 
logo-samandehi
 
کانال محصولات کیمیا استون
 
کانا محصولات کیمیا استون در تلگرام
 
تلگرام کیمیا استون
 
 
صفحه اینستاگرام کیمیا استون
 
instagram-kimiastone